Apple

O Apple Watch wiemy coraz więcej, dzięki dedykowanej aplikacji na iPhone'a

Konrad Kozłowski
O Apple Watch wiemy coraz więcej, dzięki dedykowanej aplikacji na iPhone'a
2

Brytyjska witryna firmy Apple zapowiada pojawienie się Apple Watch w 2015 roku. Amerykańska zaś informuje o "wczesnym 2015". Kiedy by Apple Watch nie trafił na rynek, szum i zainteresowanie jaki wywoła wokół siebie może na pewien czas przyćmić pozostałe wydarzenia z branży. A kolejne przecieki, tylk...

Brytyjska witryna firmy Apple zapowiada pojawienie się Apple Watch w 2015 roku. Amerykańska zaś informuje o "wczesnym 2015". Kiedy by Apple Watch nie trafił na rynek, szum i zainteresowanie jaki wywoła wokół siebie może na pewien czas przyćmić pozostałe wydarzenia z branży. A kolejne przecieki, tylko tę atmosferę oczekiwania podsycają.

Pytań związanych z Apple Watch jest nadal naprawdę sporo, ale im bliżej debiutu rynkowego urządzenia, tym więcej informacji na jego temat zostaje ujawnionych "bocznymi" kanałami. Tym razem źródłem tych informacji są zrzuty ekranu z aplikacji dla iPhone'a, która odpowiada za jego ustawienia. O zapowiedziach jej pojawienia się w iOS 8.2 można było przeczytać pewien czas temu, dziś prawie wszystko jest już jasne (9to5Mac).

Na grafikach zaprezentowanych wiele kwestii nieporuszanych dotąd przez Apple, jak sposób zarządzania ikonami na ekranie głównym zegarka czy dodatkowe funkcje cyferblatów i powiadomień. Dziś wiemy już, że układ ikon będzie można zdefiniować na smartfonie Apple, co pozwala odetchnąć tym, którzy obawiali się morderczych wyczynów podczas personalizacji ekranu domowego. Poza tym, użytkownik będzie mógł skorzystać z Monogramu, którym mogą być na przykład jego inicjały, co uczyni zegarek jeszcze bardziej spersonalizowanym. Niewielka czerwona kropka informująca o nowych powiadomieniach wyświetlana w górnej części ekranu będzie opcjonalna. Odpowiadanie na wiadomości będzie odbywało się na kilka sposób - dyktowanie ich treści lub przesyłanie audio wiadomości (nie wiemy, czy wspierane będą aplikacje firm trzecich). Ustawienia powiadomień będą pododbne do tych na telefonie - liczba przypomnień, lista ulubionych kontaktów.

Zupełnie jak iPhone czy iPad, Apple Watch również będzie mógł być zabezpieczony kodem PIN. Będzie on wymagany po każdorazym nałożeniu urządzenia na rękę, a przed dokonaniem transakcji przy użyciu Apple Pay. Odblokowanie smarfonu będzie równaznaczne z odblokowaniem zegarka, ale tylko w przypadku, gdy ten drugi będzie znajdował się na naszym nadgarstku. Zapobiegawczy użytkownicy mogą zdecydować się na opcje wyzerowania pamięci zegarka po dziesięciokrotnym wprowadzeniu błędnego kodu. Niespodzianką nie jest spore wsparcie dla funkcji fitness. Aplikacja będzie mogła wysyłać powiadomienia co każde 4/6/8 godzin ze stanem naszego postępu. W razie potrzeby, zdecydujemy o automatycznym mierzeniu tętna i zliczania kroków, w celu obliczenia spalonych kalorii. Sekcja "To urządzenie" widoczna na zrzutach ekranu potwierdza fakt posiadania własnej pamięci zegarka, która pozwoli na przetrzymywanie plików muzycznych czy zdjęć niezależnie od sparowanego smartfonu.

Wygląd aplikacji i jej zawartość może jeszcze naturalnie ulec zmianie. Zapewne do tego dojdzie jeszcze przed premierą Apple Watch, lecz ogólny zarys tego, na co będzie pozwalała nie jest już nam obce. Większość domysłów i spekulacji znalazło w nich swoje potwierdzenie, a aktualny plan zakłada wprowadzenie Apple Watch na rynek w marcu tego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu