Microsoft

Wielka wyprzedaż gier na Xboksa - przecenione ponad 250 tytułów

Konrad Kozłowski
Wielka wyprzedaż gier na Xboksa - przecenione ponad 250 tytułów
2

Ostatnie tygodnie były dość wymagającym okresem dla komputerowych graczy, natomiast teraz nadeszła pora na posiadaczy konsol Microsoftu. Zgodnie z zapowiedzią właśnie dzisiaj rozpoczyna się letnia wyprzedaż gier w Xbox Store, gdzie przeceny mogą sięgać nawet 60%. Nie oznacza to, że najnowsze hity kupimy za grosze, lecz wśród ponad 250 poycji na pewno znajdzie się choć jedna gra, którą warto się zainteresować.

Tym bardziej, że część z gier dla Xbox 360 jest kompatybilna w Xboksem One, co dla posiadaczy najnowszego sprzętu do Microsoftu jest świetną wiadomością i szansą na zapoznanie się ze starszymi tytułami. Największymi rabatami cieszą się oczywiście subskrybenci Xbox Live Gold, lecz również ci nie posiadający wykupionego abonamentu mogą dokonać zakupów po niższych cenach.

Niestety, na listę gier wspierających wsteczną kompatybilność nie trafił jeszcze Red Dead Redemption, który kosztuje aktualnie niecałe 25 złotych. Dobrą wiadomością jest przecena Lego Star Wars The Complete Saga, za którą zapłacimy około 30 złotych i zagramy na obydwu konsolach: Xbox 360 i Xbox One, dwie części Star Wars Unleashed oraz ściganki Dirt, a także pierwszą część Dead Space. Fani Assassin's Creed również mają powody do zadowolenia - wśród gier z rabatami znalazło się kilka tytułów z tej serii, a pierwsze z gier są obsługiwane przez Xboksa One.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w świetne Batman Arkhan Asylum lub Batman Arkham City, to teraz możecie je zdobyć za śmieszne 17,49 zł każda - niestety, zagracie w nie jedynie na starszej konsoli. Ciekawymi propozycjami są przecenione Rise of the Tomb Raider, Wolfenstein: The New Order oraz Śródziemie: Cień Mordoru. Pełną listę gier biorących udział w promocji znajdziecie poniżej.

Dzisiaj rano Tomek poinformował Was także o dokładnej dacie uruchomienia programu Xbox Play Anywhere, dzięki któremu raz zakupiona gra będzie mogła być uruchamiana na nowszych konsolach Microsoftu (od Xbox One w górę) oraz komputerach z Windows 10. To już druga bardzo fajna inicjatywa tej firmy, pierwszą było oczywiście wprowadzenie wstecznej kompatybilności na Xbox One. Zapowiedzi o "niepozostawianiu gier w tyle" brzmią interesująco i mogą jedynie nakręcać sprzedaż gier, ponieważ gdzieś z tyłu głowy gracza cały czas znajduje się informacja o możliwości uruchomienia dzisiaj nabywanych gier na nowszych urządzeniach.

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Sony zamierzało inkasować dodatkowe pieniądze za możliwość grania w starsze tytuły - czy to poprzez ich ponowny zakup czy dzięki usłudze streamingowej, a pojawianie się gier niedostępnych do tej pory poza rynkiem konsolowym może zdaniem wielu zwiastować utratę wyjątkowości samych konsol. Najbliższe miesiące zapowiadają się więc bardzo ciekawie, głównie ze wzgldu na sprzętowe premiery ponieważ już niedługo do sprzedaży trafi nowy Xbox One S, Sony oficjalnie przedstawi nowszą wersję PlayStation 4, a w przyszłym roku Microsoft zaprezentuje całkowicie świeżą konsolę, dziś znaną pod nazwą Project Scorpio.

Xbox One

Xbox 360

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu