Apple

Większe iPhone'y opłaciły się Apple... w Chinach

Jakub Szczęsny
Większe iPhone'y opłaciły się Apple... w Chinach
4

Według danych pochodzących z Canalys, popularność urządzeń Apple, a w szczególności iPhone 6 i 6 Plus w Chinach spowodowała, że Apple stał się największym producentem smartfonów w Państwie Środka. Dzięki zwiększeniu ekranów swoich urządzeń, Apple przełamał hegemonię telefonów opartych na Androidzie,...

Według danych pochodzących z Canalys, popularność urządzeń Apple, a w szczególności iPhone 6 i 6 Plus w Chinach spowodowała, że Apple stał się największym producentem smartfonów w Państwie Środka. Dzięki zwiększeniu ekranów swoich urządzeń, Apple przełamał hegemonię telefonów opartych na Androidzie, którzy od dawna już oferują telefony o naprawdę dużej przekątnej ekranu.

Dzięki dużym ekranom oraz łączności 4G, które są pożądane w Chinach, Apple stał się obecne największym producentem urządzeń mobilnych w tym kraju - biorąc pod uwagę liczbę dostarczonych na rynek urządzeń. Giganta gonią cały czas chińscy producenci - Xiaomi, Huawei oraz koreański Samsung. Ciekawe jest to, iż mimo naprawdę wysokich cen urządzeń Apple Chińczycy decydują się na zakup tych telefonów.

To także bardzo niepokojące dane dla Samsunga, który oprócz faktu, iż musi cały czas uważać na chińskich producentów sprzętu, stracił pozycję lidera na naprawdę atrakcyjnym, chińskim rynku. Apple mimo spektakularnego sukcesu musi jednak mieć się na baczność - zarówno Huawei, jak i Xiaomi nie odpuszczają, a ich urządzenia cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem w Państwie Środka. Mi Note Pro, który spotkał się z ciepłym przyjęciem na rynku chińskim oprócz ogromnego wyświetlacza o przekątnej 5,7 cala (QHD) oferuje także 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 działający wespół z 4 GB pamięci RAM.

Samsung ma kłopoty - sprzedaż spada, utrata pozycji lidera na rynku chińskim też nie wróży niczego dobrego. Mimo, że wyniki finansowe dalej są całkiem niezłe i firma operuje ogromną ilością gotówki, możemy mieć do czynienia z pierwszymi oznakami przetasowań w środowisku nowych technologii.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu