Apple

Ten render iPada Pro pokazuje jasno - będzie "pięknie" i "dużo"

Jakub Szczęsny
Ten render iPada Pro pokazuje jasno - będzie "pięknie" i "dużo"
17

Nie oszukujmy się, iPad Pro to jedno z bardziej oczekiwanych urządzeń w środowisku nowych technologii. Tym bardziej potrzebnym, że Apple po prostu musi zapełnić lukę powstałą po iPhone 6 Plus, który niebezpiecznie zbliżył się do mniejszego iPada i właściwie, funkcjonalnie rzecz biorąc, to nie ma już...

Nie oszukujmy się, iPad Pro to jedno z bardziej oczekiwanych urządzeń w środowisku nowych technologii. Tym bardziej potrzebnym, że Apple po prostu musi zapełnić lukę powstałą po iPhone 6 Plus, który niebezpiecznie zbliżył się do mniejszego iPada i właściwie, funkcjonalnie rzecz biorąc, to nie ma już większego sensu dla tego tabletu. Trzeba zrobić coś innego - w tym wypadku większego.

Widzieliśmy już schematy nowego urządzenia, jednak dobrych jego renderów jest jak na lekarstwo. Rendery traktuję czysto poglądowo i uważam je za dobre o ile: "są dobre" i pokazane są w kontekście skali - najlepiej innych modeli producenta - dla porównania. Tutaj wszystko jest tak, jak należy.

12-calowy iPad Pro wygląda po prostu jak monstrum - wielki, ale nietracący na tym, co dla sprzętu Apple jest wspólne. To od zawsze były po prostu ładne urządzenia. Uwierzcie mi, nigdy nie czepiałem się Apple za to, że coś mi się nie podobało. Nawet wrzawa wokół iPhone 6 i 6 Plus wydawała mi się przesadzona, choć mówiono wtedy, że są to dziwnie brzydkie kawałki technologii.

Zapowiada się ekran o przekątnej 12,2 lub 12,9 cala w ogromnej rozdzielczości oraz apple'owski procesor A8 w środku. Największe zagadki kryją się w oprogramowaniu tego urządzenia. Jestem zwolennikiem maksymalnego wykorzystania dużych ekranów, szczególnie w dotykowym scenariuszu wykorzystania sprzętu. Wtedy z pomocą powinien przyjść trik z dzieleniem ekranu między kilka aplikacji - co działa już m. in. w Windows 8 między aplikacjami Modern UI. Operując na tak dużym ekranie dobrze by było móc czasem podzielić ekran między dwa odrębne programy, by szybko przenieść coś z jednego i drugiego. iPad Pro z nazwy powinien być przecież sprzętem do pracy.

Spodziewamy się także rysika, który podobnie jak w serii Samsung Galaxy Note ma być przeznaczony dla osób mocno zapracowanych i potrzebujących jak najwięcej wygody podczas korzystania z urządzenia. Pytanie jest cały czas otwarte, jeśli chodzi o rozpoznawanie mowy i zaawansowane funkcje owego akcesorium.

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPadnowy iPadiPad Pro