Seriale

Netflix udostępnia super przydatne dodatki dla widzów "Wiedźmina"

Konrad Kozłowski
20

Sukces serialu "Wiedźmin" jest zauważalny na wiele różnych sposobów, dlatego nic dziwnego, że Netflix chce zbudować i zatrzymać wokół niego bazę fanów, którzy będą zaangażowani w losy bohaterów. Pomocne infografiki czy interaktywna mapa to zdecydowanie dobre metody na podtrzymanie i zwiększenie zainteresowania serialem.

Chronologia wydarzeń w "Wiedźminie" - infografika z kolejnością

Czyżbyście się pogubili w kolejności wydarzeń w serialu "Wiedźmin"? Choć na pierwszy rzut oka losy Geralta, Yennefer i Ciri śledzimy w tym samym czasie, to po kilkudziesięciu minutach seansu można zorientować się, że wcale tak nie jest. Wydarzenia, którym muszą sprostać zaczynają się ze sobą splatać pod koniec sezonu, ale ułożenie sobie w głowie tego, co widzieliśmy do tej pory wcale nie jest takie łatwe, szczególnie jeśli nie mamy za sobą lektury książek Andrzeja Sapkowskiego. Nic więc dziwnego, że fani dosyć szybko zaczęli tworzyć infografiki i osie czasu z chronologią wydarzeń z serialu, zaznaczając które z postaci śledzimy w jakich odstępach czasowych.

Źródło: reddit

Na podobny pomysł wpadł Netflix, który za pomocą sieci społecznościowych opublikował własną grafikę mającą nas uświadomić, że oglądane przez nas wydarzenia wcale nie rozgrywają się w tym samym czasie. Odbiór takiej inicjatywy przez widzów był dwutorowy. Niektórzy docenili starania serwisu w wyklarowaniu sytuacji, w jakich znaleźli się Geralt, Yennefer i Ciri, inni zaś szydzą z nieudolnego poprowadzenia fabuły i sugerują dodanie dopisków wyjaśniających w jakich ramach czasowych mają miejsce konkretne sceny.

Świat w serialu "Wiedźmin" - oficjalna mapa z interaktywną osią czasu

Innym świetnym pomysłem Netfliksa jest dedykowana interaktywnej mapie świata z "Wiedźmina" strona internetowa, którą możecie już przeklikać. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie sprawdzenie jej na komputerze, gdzie będziecie dysponować większym ekranem. Wtedy w pełni docenicie starania zespołu odpowiedzialnego za mapę, która prezentuje się naprawdę świetnie. Dodatkowym elementem, który znajdziecie w dolnej części ekranu, jest interaktywna oś czasu, na której zaznaczone zostały kluczowe wydarzenia dotyczące najważniejszych postaci z serialu. Klikając na kropki na osi czasu przeniesiecie się do miejsca na mapie, gdzie się rozgrywały, zaś w niewielkim dymku możecie przeczytać krótki opis wydarzenia wraz z miniaturką zdjęcia bohatera lub bohaterki.

Przed nami 2. sezon "Wiedźmina" - pierwsze informacje

Jak zapewne pamiętacie, Netflix potwierdził już produkcję i premierę 2. sezonu "Wiedźmina". Zdjęcia będą odbywały się w tym roku i powstanie dokładnie 8 odcinków. W niedawno opublikowanym wywiadzie z showrunnerką Lauren Schmidt Hissrich przeczytaliśmy, że historia w nowym sezonie będzie bardziej liniowa. Dodatkowo, planowane są mniejsze redukcje nakręconych materiałów, a także rozszerzenie obsady o nowych bohaterów, których będziemy śledzić przez cały sezon. Nie jest jasne, po jakie materiały źródłowe sięgną scenarzyści pisząc historię do 2. sezonu "Wiedźmina", ale możemy być pewni, że sytuacja będzie podobna do tego, co stało się w debiutanckiej serii. W niej otrzymaliśmy fabułę opartą w dużym stopniu na prozie Sapkowskiego, lecz z wieloma modyfikacjami, w tym w wyglądzie bohaterów, z czym nie do końca pogodzili się niektórzy widzowie.

Polecamy: "Wiedźmin" - sezon 1. Recenzja serialu Netflix

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu