Seriale

Wiemy, kiedy zadebiutuje 2. sezon Wiedźmina od Netflix! [Aktualizacja]

Redakcja Antyweb
Wiemy, kiedy zadebiutuje 2. sezon Wiedźmina od Netflix! [Aktualizacja]
13

[Aktualizacja na końcu tekstu] Netflix ogłosił, że powstanie 2. sezon serialu "Wiedźmin". Podano też wstępną datę jego premiery.

"Wiedźmin" to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana premiera tego roku na platformie Netflix, jeśli nie na całym rynku VOD. Dla wielu widzów to bardzo ważna produkcja, która wzbudza przeogromne zainteresowanie jeszcze przed debiutem pierwszego sezonu. Na jego temat wiemy coraz więcej, opublikowano już pełny zwiastun oraz kilka teaserów, a także galerie zdjęć, które ukazują najważniejszych bohaterów i kluczowe lokalizacje. "Wiedźmin" pojawi się na Netflix 20 grudnia - wtedy wszystkie 8 odcinków będzie online, ale jeśli martwiliście się już teraz o przyszłość serialu, to mogę Was uspokoić.

2. sezon "Wiedźmina" potwierdzony!

Netflix ogłosił, że 2. sezon "Wiedźmina" powstanie i jego premiera nastąpi w 2021 roku. Oznacza to, że następny przedświąteczny okres nie będzie wcale tak wyjątkowy dla fanów Geralta. Netflix nie zamierza się spieszyć z debiutem drugiej serii, choć zapewne wieli widzów oczekiwałoby, że czas oczekiwania na 2. sezon wyniesie tylko rok. Tego rodzaju produkcja jest bardzo wymagająca, więc potraktowałbym tę zapowiedź jako dobry znak, bo można zakładać, że serialowi poświęcone zostanie tyle uwagi i czasu, by odpowiednio dopracować każdy detal i szczegół.

Lauren Schmidt Hissrich, showrunnerka "Wiedźmina",  komentuje:

Jestem niesamowicie podekscytowana, że jeszcze przed premierą pierwszego sezonu, możemy potwierdzić, że wkrótce znów powrócimy na Kontynent, by opowiedzieć dalszą historię Geralta, Yennefer i Ciri i pokazać fanom efekty wspaniałej pracy, którą wykonała nasza ekipa i obsada.

Ile odcinków w 2. sezonie "Wiedźmina"?

Wiemy, że prace nad 2. sezonem ruszą w Londynie już na początku 2020 roku i powstanie 8 odcinków. Na plan powrócą odtwórcy głównych ról, więc na ekranie zobaczymy Henry’ego Cavilla (Mission Impossible - FalloutCzłowiek ze stali) w roli Geralta z Rivii, Anyę Chalotrę (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer i Freyę Allan (The Third Day, Kraina bezprawia) jako Ciri. Dowiedzieliśmy się też, że na liście producentów wykonawczych 2. sezonu Wiedźmina znajdą się Lauren Schmidt Hissrich, Tomek Bagiński, Jason F. Brown, Sean Daniel, Mike Ostrowski, Steve Gaub i Jarosław Sawko.

Zobacz też: Twórcy Wiedźmina zdradzają sekrety serialu

Aktualizacja 21.04. Wstępna data premiery drugiego sezonu Wiedźmina

Covidowa rzeczywistość sprawia, że wiele projektów zostało wstrzymanych, opóźnionych lub całkowicie z nich zrezygnowano. Studia stoją przed trudną sytuacją — wystarczy jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem, by zawiesić prace na planie na przynajmniej kilka tygodni. A to wpływa też na kalendarz premier i zapowiedzi nowych produkcji. Opóźnienia miały też miejsce na planie drugiego sezonu Wiedźmina. W lipcu ubiegłego roku przerwano prace i już wtedy mówiło się o ewentualnych przesunięciach w kalendarzu.

Przy okazji podsumowania pierwszego kwartału, o którym szerzej poczytacie we wpisie Konrada, Ted Sarandos dyrektor generalny Netflix podzielił się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi nowych sezonów popularnych na platformie seriali. Oprócz Cobra KaiYou czy filmów Red Notice oraz Escape From Spiderhead w jego wypowiedzi nie zabrakło wzmianki na temat drugiego sezonu Wiedźmina. Jego premiera wciąż planowana jest na ten rok i celowana jest w ostatni kwartał. A to może sugerować grudniową premierę — podobnie jak w przypadku pierwszego sezonu, który trafił do Netfliksa w grudniu 2019 r. Więcej informacji na temat drugiego sezonu Wiedźmina na Netflix znajdziecie w naszym podsumowaniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu