Gry

Wiedźmin 4 nabiera rozpędu, a Widmo Wolności sprzedaje się świetnie. CD PROJEKT podsumowuje ostatni kwartał

Piotr Kurek
Wiedźmin 4 nabiera rozpędu, a Widmo Wolności sprzedaje się świetnie. CD PROJEKT podsumowuje ostatni kwartał
1

W III kwartale 2023 r. przychody Grupy CD PROJEKT wyniosły 443 mln zł. Skonsolidowany zysk netto osiągnął poziom 203 mln zł i był ponad dwukrotnie wyższy niż przed rokiem. To także okres, w którym na rynku zadebiutował dodatek do Cyberpunk 2077 - Widmo Wolności.

W dwa miesiące od premiery Widmo Wolności - najnowsza produkcja studia CD PROJEKT RED sprzedała się w ponad 4,3 milionach egzemplarzy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z debiutu Widma Wolności. Udana premiera dodatku wraz z wprowadzającą szereg usprawnień aktualizacją 2.0 wyniosły rozgrywkę w Night City na jeszcze wyższy poziom jakościowy. To ważne osiągnięcie biorąc pod uwagę nasze plany na ro zwój tej marki.

- mówi Adam Kiciński, Chief Executive Officer, Członek Zarządu CD PROJEKT, którzy przypomina jednocześnie o nawiązaniu współpracy z Anonymous Content, której efektem ma być aktorska produkcja z uniwersum Cyberpunka. Studio potwierdziło także, że ogłosiło, że 5 grudnia swoją premierę będzie miał Cyberpunk 2077: Ultimate Edition. To zbiorcze wydanie gry Cyberpunk 2077 ukaże się na konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5 oraz PC w dystrybucji cyfrowej oraz pudełkowej. Wraz z bazową grą obejmie ono dodatek Widmo wolności, aktualizację 2.0 i zawartość dodatkową do gry.

W omawianym okresie wypracowaliśmy bardzo solidne wyniki, co jest efektem udanej premiery Widma Wolności oraz świetnej sprzedaży bazowej gry Cyberpunk 2077. Marża netto segmentu CD PROJEKT RED przekroczyła 50%. Również GOG.COM ma za sobą bardzo mocny kwartał - przychody tego segmentu wzrosły w ujęciu rocznym o ponad 90%. To nasz najlepszy trzeci kwartał w historii Grupy CD PROJEKT.

- podsumowuje Piotr Nielubowicz, Chief Financial Officer, Członek Zarządu CD PROJEKT.

CD PROJEKT z podsumowaniem trzeciego kwartału. Co na horyzoncie?

Z podsumowania kwartalnego CD PROJEKT dowiadujemy się jeszcze czegoś innego - czegoś, co z pewnością zainteresuje fanów Wiedźmina. Z jednego ze slajdów możemy wyczytać, że ponad 50% załogi pracuje obecnie nad projektem Polaris, który ma być czwartą odsłoną przygód łowcy potworów. Studio nie zdradza jednak żadnych informacji z postępu prac oraz tego, kiedy możemy spodziewać się konkretnych zapowiedzi i szczegółów związaną z kolejną odsłoną serii. Część ekipy wciąż zajmuje się wsparciem dla Cyberpunk 2077 i dodatku Widmo Wolności, a pracownicy The Molasses Flood zajmują się projektem Sirius, który może być grą multiplayer osadzoną w świecie Wiedźmina.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news