Gry

Wiedźmin 3 niestety dopiero w lutym 2015 roku

Grzegorz Marczak
Wiedźmin 3 niestety dopiero w lutym 2015 roku
29

Szkoda, miałem nadzieję że do tego nie dojdzie. CD Projekt Red w liście otwartym do graczy tłumaczy powody przesunięcia daty premiery najbardziej oczekiwanej polskiej gry tego, a teraz jak się okazuje przyszłego roku. W kontekście wypuszczania gier działających nie poprawnie i zawierających koszm...

Szkoda, miałem nadzieję że do tego nie dojdzie. CD Projekt Red w liście otwartym do graczy tłumaczy powody przesunięcia daty premiery najbardziej oczekiwanej polskiej gry tego, a teraz jak się okazuje przyszłego roku.

W kontekście wypuszczania gier działających nie poprawnie i zawierających koszmarną liczbę błędów trzeba przyznać, że decyzja CD Projektu jest odważna i godna pochwały (o ile oczywiście powody podane w poniższym liście są prawdziwie). Każdy z graczy woli chyba otrzymać w pełni sprawny i działający produkt i obiecaną przez producenta jakość. Niestety w dzisiejszych czasach obserwujemy przeciwny trend. Wydać szybko i szybko rozpocząć sprzedaż a resztę poprawiać już po starcie.

Data premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – list otwarty

Od samego początku prac nad trzecią częścią Wiedźmina przyświeca nam idea stworzenia gry, która będzie kwintesencją i ukoronowaniem naszych 11-to letnich doświadczeń przy tworzeniu RPG-ów. Jednocześnie chcemy, żeby Wiedźmin 3: Dziki Gon wyznaczał nowe granice kreatywności i wpłynął na rozwój całego gatunku. Ale oczywiście najważniejsze jest to, żeby gracze mogli przeżyć niezapomniane przygody w wielkim i otwartym świecie. To dla was zadbaliśmy o to, żeby fabuła toczyła się w naturalny, filmowy sposób przy jednoczesnym zachowaniu pełnej wolności wyboru, a całość posiadała spektakularną oprawę audio-wizualną. Zdajemy sobie sprawę, że są to bardzo ambitne założenia, ale energia twórcza całego zespołu połączona z możliwościami technicznymi obecnych platform pozwoliły na ich realizację. Tak gigantyczny projekt wymaga szczególnej uwagi w ostatniej fazie prac, ręcznego dopieszczenia najdrobniejszych detali i wielokrotnego testowania.

Patrząc na to co udało nam się dotychczas osiągnąć stanęliśmy przed wyborem ostatecznej daty premiery. Decyzja była trudna, jednak po dogłębnym przemyśleniu oczywista. Grę mogliśmy wydać zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku, ale uznaliśmy, że dodatkowe kilka miesięcy umożliwi nam uzyskanie jakości, z której będziemy w pełni zadowoleni i jakiej oczekują od nas gracze. Tym samym wyznaczyliśmy datę premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na luty 2015.

Drodzy gracze, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was chciałoby jak najszybciej zagrać w Wiedźmina. Przepraszamy, że będziecie musieli poczekać nieco dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. Wierzymy, że jak już ten czas minie okaże się, że było warto. Wierzymy, że sprostamy pokładanym w nas nadziejom, a Wiedźmin 3: Dziki Gon stanie się jedną z najlepszych gier RPG dostarczając Wam dużo wspaniałej rozrywki.

Drodzy akcjonariusze, czujemy odpowiedzialność jaka na nas spoczywa i dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście. Jesteśmy przekonani, że jakość jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces gry, a nasza decyzja jest słuszna również z biznesowego punktu widzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu