Gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon – wrażenia z pokazu na GamesCom 2014

Paweł Kozierkiewicz
Wiedźmin 3: Dziki Gon – wrażenia z pokazu na GamesCom 2014
18

Na imprezie pokroju GamesComu nie mogło zabraknąć rodzimego Wiedźmina. CD Projekt RED nie ustaje w staraniach, aby przypominać o swoim przyszłorocznym hicie. Każdy pokaz, każda prezentacja utwierdza w przekonaniu, że przed nami naprawdę wspaniały tytuł. Podczas targów, deweloperzy z warszawskiego...

Na imprezie pokroju GamesComu nie mogło zabraknąć rodzimego Wiedźmina. CD Projekt RED nie ustaje w staraniach, aby przypominać o swoim przyszłorocznym hicie.

Każdy pokaz, każda prezentacja utwierdza w przekonaniu, że przed nami naprawdę wspaniały tytuł. Podczas targów, deweloperzy z warszawskiego studia prezentowali jedno z wieloetapowych zadań, przed którymi staje Geralt. Opowiadanie przebiegu misji będzie mijać się z celem – każdy kto zagra będzie mógł je wykonać, podejmując przy tym kilka decyzji, które będą miały wpływ na otaczający wiedźmina świat.

Cieszy fakt, że twórcy wykorzystują otwarty świat gry. Przykładowo, dróg do gniazda harpii jest przynajmniej kilka. Jak zapewniał prowadzący pokaz, warto maksymalnie zwiedzać poszczególne krainy, ponieważ nigdy nie wiadomo na co ciekawego natrafimy.

Trudno jest pisać o Dzikim Gonie. Dlaczego? Dlatego, że gra jest już wizulanie na takim poziomie, że nie pozostaje nic innego, tylko się zachwycać. I wielkie miasto Novigrad, i małe wioski, i leśne ostępy, czy też tereny bagienne – wszystko to powoduje opad szczęki. Poza tym, w krajobrazach jest coś swojskiego, coś co pozwala polskim graczom poczuć się jak w naszych rodzinnych stronach.

To, co zdecydowanie mocno zwróciło moją uwagę podczas pokazu to muzyka. Utwór w wykonaniu grupy Percival słychać było już w ostatnim trailerze. Folkowe brzmienia słyszane podczas walki komponowały się idealnie – utrzymywały klimat fantasy, dodawały starciu dynamiki i były zupełnie czymś innym, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni w zachodnich grach rpg.

Powtórzę się, ale naprawdę trudno napisać cokolwiek innego. Wiedźmin 3: Dziki Gon ma szansę stać się jedną z najlepszych gier z gatunku ostatnich lat. Choć sam nie jestem zagorzałym wielbicielem serii, ani też prozy Andrzeja Sapkowskiego, to z każdą prezentacją, trailerem i galerią obrazków, coraz bardziej nastawiam się na najnowszą produkcję CD Projekt RED.

Poniżej galeria nowych obrazków i szkiców koncepcyjnych z gry:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

the witcher 3