Gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon wyjdzie na konsole nowej generacji już w grudniu

Kamil Pieczonka
1

Wygląda na to, że CD Projekt RED wreszcie wraca na właściwe tory. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na nowe konsole, ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, dokładnie za miesiąc, w środę 14 grudnia.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - wersja kompletna

The Witcher 3: Wild Hunt - Complete Edition, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon - edycja kompletna zadebiutuje już za miesiąc, 14 grudnia 2022 roku. Chwilę na nową wersję kultowej gry studia CD Projekt RED musieliśmy czekać, ale po wielu przeciwnościach, wreszcie będzie nam dane zagrać w ten tytuł w całkiem nowej jakości. Wersja stworzona z myślą o konsolach nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, a także na komputery z najnowszymi kartami graficznymi, wniesie sporo nowości. Przede wszystkim znacząco poprawiono jakość grafiki, CD Projekt RED dokańczał grę własnymi siłami i zintegrował w niej nie tylko między innymi wsparcie dla technologii ray-tracingu, ale również wiele modów, które przez lata tworzyli fani gry.

W rezultacie mamy otrzymać całkiem nowe doświadczenie, godne najnowszych gier komputerowych oraz tą samą historię, którą pokochało miliony graczy na całym świecie. Gra będzie nie tylko lepiej wyglądała, ale ma być też lepiej zoptymalizowana, będzie się szybciej ładowała na nowych konsolach, a także dostanie szereg technicznych usprawnień. W pakiecie będą również nowe dodatki inspirowane serialem Wiedźmin na platformie Netflix, a gra w edycji kompletnej będzie zawierała również rozszerzenia Krew i Wino oraz Serce z kamienia, które przeszły tą samą kurację odmładzającą. Co jednak najważniejsze, aktualizacja do wersji next-gen będzie całkowicie darmowa dla wszystkich posiadaczy dowolnej wersji gry na PS4/5, Xbox One/Series X/S oraz PC.

źródło: CD Projekt RED

Nie wiadomo jeszcze ile Wiedźmin 3: Dziki Gon - edycja kompletna będzie kosztował osobno, cenę poznamy zapewne bliżej premiery, ale biorąc pod uwagę, że tytuł ten sprzedano już ponad 40 mln razy, to pewnie większość z graczy skorzysta z darmowej aktualizacji. Nie wiemy jeszcze jak dokładnie będzie wyglądała jednak sama gra. CD Projekt RED zamierza nam ją przedstawić w przyszłym tygodniu podczas specjalnego wydarzenia na Twitchu. Posiadacze starszych konsol - PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch też nie będą zawiedzeniu. CD Projekt RED szykuje dodatki również dla starszych konsol, ale o ich premierze poinformuje w późniejszym czasie.

źródło: The Witcher

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu