Felietony

Wiecie, że już jest blisko 40 modeli telefonów z Androidem?

Grzegorz Marczak
Wiecie, że już jest blisko 40 modeli telefonów z Androidem?
31

Google przygotowało katalog telefonów wyposażonych w mobilny system Android. Ten pokaz "siły" zrobił na mnie wrażenie ponieważ nie spodziewałem się, że aż w aż tyle modeli telefonów wyposażone jest w system od Google. Strona zrobiona przez Google pozwala nam oprócz zapoznania się z telefonami ró...

Google przygotowało katalog telefonów wyposażonych w mobilny system Android. Ten pokaz "siły" zrobił na mnie wrażenie ponieważ nie spodziewałem się, że aż w aż tyle modeli telefonów wyposażone jest w system od Google.

Strona zrobiona przez Google pozwala nam oprócz zapoznania się z telefonami również porównywać je między sobą, schodząc do poziomu poszczególnych parametrów technicznych oraz kraju w którym możemy telefon nabyć.

Niestety filtrując stronę po krajach i wybierając Polskę zobaczymy tylko dosłownie kilka pozycji i wszystkie od jednego producenta jakim jest HTC (choć dobre i to). Wydaje mi się, że ta lista jest mocno wybrakowana bo kojarzę chociażby reklamy Samsung z androidem w Polsce (a może to nie było u nas?).
W każdym razie Google ma się czym chwalić. Blisko 35 operatorów na całym świecie sprzedaje telefony z systemem tej firmy. Do tego dochodzi coraz większe grono producentów zainteresowanych współpracą. Wszystko to przekłada się na rosnącą popularność sklepu z aplikacjami na androida i generalnie dynamikę rozwoju całego ekosystemu związanego z usługami mobilnymi Google.

Mnie w każdym razie Android wciąga i mój następny telefon na pewno będzie wyposażony w ten system operacyjny. Jedyne co budzi natomiast niepokój to problemy Google z wersjami systemu - nie chcę kolejny raz kupić telefon któremu nie będzie można wgrać najnowszej wersji oprogramowania (z różnych mało interesujących mnie powodów).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleMobile