Felietony

O2 dissuje WP w reklamach radiowych

Grzegorz Marczak
O2 dissuje WP w reklamach radiowych
37

Na fan pageu Antyweb pojawiła się ciekawa informacja (od Kamila Rydzyńskiego) o tym, jak to O2 kontuje radiowe reklamy WP promujące pocztę a-dresik.wp.pl. Trzeba przyznać, że odpowiedź O2 jest naprawdę z "jajem", przeczytajcie zresztą sami: Ciekawa "wojna" o2 i WP na spoty radiowe. WP od kilku t...

Na fan pageu Antyweb pojawiła się ciekawa informacja (od Kamila Rydzyńskiego) o tym, jak to O2 kontuje radiowe reklamy WP promujące pocztę a-dresik.wp.pl. Trzeba przyznać, że odpowiedź O2 jest naprawdę z "jajem", przeczytajcie zresztą sami:

Ciekawa "wojna" o2 i WP na spoty radiowe. WP od kilku tygodni dość mocno reklamuje swój a-dresik.wp.pl (darmowa poczta email), oprócz reklamy prasowej i internetowej m.in. w tradycyjnym radiu leci kilka rodzajów reklam, a głównym hasłem wykorzystywanym w kampanii jest "A dresik? Adresik tylko na wp.pl".

O2 ruszyło z kontroofensywą i pięknie utarło nosa WP wypuszczając spot, który idzie mniej więcej tak: "ADRESIK na poczcie?... Kamyczki w nereczkach? Samochodzik w warsztaciku? O, pożarek w domeczku? Email to zbyt poważna sprawa żeby się rozdrabniać, załóż swój adres na nowej poczcie o2.pl". Przy okazji jest to ciekawy case, bo jeszcze nigdy wcześniej dwie duże firmy internetowe nie rywalizowały ze sobą w ten sposób w tradycyjnych mediach.

I faktycznie Kamil ma chyba racje z tym, że tego typu rywalizacja w reklamie między portalami to raczej rzadkość. Ciekawe czy WP przygotuje odpowiedz? W chwili obecnej jest zdecydowanie 1:0 dla O2 :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

o2wp