Felietony

Google ciągle poprawia Gmail - tym razem można wyłączyć wątki w poczcie

Grzegorz Marczak
Google ciągle poprawia Gmail - tym razem można wyłączyć wątki w poczcie
18

Jedną z funkcji, którą zapewne nie wszyscy lubią w Gmailu są wątki. Czyli odpowiedzi, które przychodzą do naszego maila są niejako z nim łączone i nie stanowią osobno widocznej pozycji w inbox. Dla mnie funkcja ta działa dość sprawnie choć muszę przyznać, że w niektórych przypadkach (szczególnie prz...

Jedną z funkcji, którą zapewne nie wszyscy lubią w Gmailu są wątki. Czyli odpowiedzi, które przychodzą do naszego maila są niejako z nim łączone i nie stanowią osobno widocznej pozycji w inbox. Dla mnie funkcja ta działa dość sprawnie choć muszę przyznać, że w niektórych przypadkach (szczególnie przy dłuższych dyskusjach mailowych) stwarza pewne problemy. Zaczynając od faktu, że musimy przewijać sporą ilość maili zanim dotrzemy do ostatniego kończąc na tym, że w trakcie wymiany mailowej nie można zmienić tematu maila, wyszukiwanie też w tym przypadku nie działa idealnie (wskazuje wątek a nie konkretny mail).

W każdym razie udręka tych którzy nie przyzwyczaili się do wątków w poczcie Google niedługo się skończy. Mimo iż Google kocha wszystkie funkcje swojej poczty i gorąco przekonuje do nich swoich użytkowników to jednak tym razem ulegli. Tworzenie wątków w Gmail będzie więc można już za kilka dni wyłączyć, dzięki czemu każdy mail z odpowiedzią będzie widoczny jako osobna pozycja w naszym inbox.Myślę też, że zmiany tego typu są ukłonem w stronę nowych użytkowników biznesowych. Przesiadając się z różnego rodzaju o naciskom utlooków i innych dekstopowych klientów pocztowych trudno jest zaadoptować filozofię Google z tagami zamiast katalogów i innymi tego typu innowacjami. Osobiście mam cichą nadzieję, że to czyszczenie i możliwość lepszej konfiguracji Gmail to też porządki przed adaptacją niektórych rozwiązań z Wave.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmail