Telekomy

Wi-Fi Calling już dostępny na iPhone w Orange i Play

Grzegorz Ułan
Wi-Fi Calling już dostępny na iPhone w Orange i Play
5

Usługa fajna i przydatna, zwłaszcza za granicą do wykonywania połączeń bez dodatkowych kosztów roamingu. Systematycznie wprowadzana jest przez polskich operatorów, mają ją już klienci Play, Orange i T-Mobile (Plus cały czas testuje). T-Mobile jako pierwszy udostępnił ją posiadaczom iPhone, teraz przyszedł czas na pozostałą dwójkę.

Orange wdrożył początkowo VoLTE dla klientów będących w posiadaniu Samsunga Galaxy S7 lub S7 Edge w zeszłym roku, a w tym roku udostępnił WiFi Calling również dla tych dwóch telefonów.

Play z kolei zdecydował się jedynie na Wi-Fi Calling również w zeszłym roku, jednak dla większej gamy telefonów. Oprócz Samsungów korzystać z Wi-Fi Calling mogli posiadacze LG G4 czy Sony Xperia XZ.

Teraz przyszedł czas dla właścicieli iPhone. Z tym, że w Orange mogą oni korzystać od teraz zarówno z Wi-Fi Calling, jak i VoLTE. Dotyczy to klientów Orange i nju mobile.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania na Waszych iPhone 7, iPhone 7 Plus , iPhone 6 i 6s (również tych z Plusem), a także iPhone SE da Wam możliwość korzystania z obu tych usług. Dzięki VoLTE będziecie mogli dzwonić poprzez sieć 4G LTE – Wasze rozmowy będą zestawienie szybciej, a w ich trakcie nie będzie spadała Wam szybkość transferu. Poprawi się także jakość dźwięku. Z kolei WiFi Calling da Wam możliwość wykonywania połączeń głosowych poprzez Wi-Fi, również za granicą. Daje to szereg możliwości, jak choćby taką by dzownić do najbliższych w Polsce z zagranicy w cenie połączenia krajowego.

Play udostępnił tylko Wi-Fi Calling. Jak czytamy w ich FAQ w temacie tej premiery, aby skorzystać z usługi nie trzeba mieć telefonu kupionego akurat u tego operatora i działa również dla klientów Red Bull Mobile. Aby aktywować usługę, wystarczy pobrać najnowszą aktualizację iOS i włączyć Wi-Fi Calling w ustawieniach telefonu - Ustawienia - Telefon - Rozmowy przez Wi-Fi.

Teraz już tylko czekamy na Plusa, który nadal testuję tę usługę, na jej publiczne otwarcie dla wszystkich.

Photo: AntonioGuillemF/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu