Komunikatory

WhatsApp nareszcie doczeka się funkcji, której implementację wstrzymał wiele miesięcy temu

Kamil Świtalski
WhatsApp nareszcie doczeka się funkcji, której implementację wstrzymał wiele miesięcy temu
141

Czekaliście na znikające wiadomości w grupowych rozmowach na WhatsApp? Wygląda na to, że opcja ta po wielu miesiącach nareszcie trafi do użytkowników — jako usuwanie wiadomości!

WhatsApp rośnie w siłę i coraz chętniej przekonuje do siebie kolejnych użytkowników, którym mina rzednie na myśl o Messengerze. Prawda jest taka, że pod wieloma względami to ucieczka z deszczu pod rynnę, ale faktem jest, że aplikacja WhatsApp bardzo fajnie się zmienia i pewnie wielu zgodzi się, że korzysta się z niej znacznie wygodniej. Mimo wszystko na tle konkurencji, na przykład mojego ulubionego Telegrama, wciąż widać spore braki. Ale zmiany w komunikatorze trafiają do użytkowników szybciej niż można byłoby się spodziewać. Jeżeli aktywnie korzystacie z grupowych rozmów, to mam dla Was dobrą wiadomość — wszystko wskazuje na to że niebawem na Androidzie doczekamy się opcji automatycznego usuwania wiadomości!

Automatyczne usuwanie wiadomości w grupach na WhatsApp

Ekipa serwisu WABetaInfo przygląda się bacznie każdej wersji aplikacji która trafia do użytkowników, poszukując śladów nowości które wkrótce trafią do użytkowników — psując tym samym niespodziankę ekipie odpowiedzialnej za ogłaszanie zmian. Jakiś czas temu sporo dyskutowało się o znikających wiadomościach które miały trafić do aplikacji, ale po kilku miesiącach ciszy — ich funkcjonalność powraca w formie usuwania wiadomości w grupach. Jak takowe zadziała? Z udostępnionych zrzutów ekranu wynika, że (po tym jak funkcja zostanie aktywowana przez administrację grupy), użytkownicy będą mogli wskazać czas po którym ich wiadomości automatycznie znikną z rozmowy. Do wyboru kilka wariantów: od godziny, przez dzień, tydzień, miesiąc — na roku kończąc.

Trochę to twórcom WhatsAppa zajęło, ale jeżeli wypatrywaliście opcji znanej wcześniej jako znikające wiadomości — to wszystko wskazuje na to że niebawem nareszcie trafi ona do komunikatora. Pod inną nazwą i wiele miesięcy później, ale... lepiej późno niż wcale ;-).

Źródło: WABetaInfo

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu