Komunikatory

Nowości w WhatsApp. Większe bezpieczeństwo i łatwiejsze grupowe rozmowy!

Kacper Cembrowski
Nowości w WhatsApp. Większe bezpieczeństwo i łatwiejsze grupowe rozmowy!
0

WhatsApp z każdą aktualizacją staje się coraz lepszym komunikatorem. Nowymi funkcjami będą zachwyceni wszyscy użytkownicy.

Rozmowy głosowe jak na Discordzie

WhatsApp, komunikator będący częścią firmy Meta, do której należy również między innymi Facebook czy Instagram, ogłosił wprowadzenie nowych czatów głosowych w grupach, które mogą przypominać te z Discorda. Nowa funkcja ma być mniej uciążliwa niż połączenia grupowe, w ramach których dzwonią wszyscy członkowie grupy — teraz czaty głosowe rozpoczynają się bez żadnego dzwonienia i pojawia się po prostu informacja na czacie o trwającej rozmowie, w którą należy kliknąć, aby do niej dołączyć.

Całość działa tak samo jak kanały głosowe na Discordzie czy huddle na Slacku. Nie musimy brać udziału w rozmowie, a kiedy do niej dołączymy, możemy się wyciszyć i tylko słuchać. Jeśli jednak ktoś z grupowego czatu jest w tym czasie czymś zajęty, absolutnie nie musi przejmować się całą rozmową. WhatsApp zaznacza, że domyślnie chroni czaty głosowe za pomocą zaawansowanego szyfrowania — zapewne tego samego, co w przypadku wiadomości tekstowych. Funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników w nadchodzących tygodniach — a komunikator Mety ma udostępnić czaty głosowe dużym grupom, zaczynając od czatów liczących 33 osoby. Z czasem limit ten może zostać zwiększony.

Ukryte czaty będą jeszcze bardziej ukryte

WhatsApp ma już opcję ukrytych czatów, lecz są one zabezpieczone identyczną metodą, co sam telefon. Oznacza to, że w celu dostania się do folderu z ukrytymi czatami, musimy podać PIN, odcisk palca lub Face ID to samo, którego używamy do odblokowania smartfona. Teraz, w wersji beta o numerze 2.23.24.20, na urządzeniach mobilnych z systemem Android, pojawiła się opcja ukrywania tych czatów w bardziej tajny sposób.

Aplikacja pozwoli na ustawienie osobnego numeru PIN w celu wejścia w folder z ukrytymi rozmowami. Jest to zdecydowanie lepsze i pewniejsze zabezpieczenie folderu z tajnymi czatami, niż do tej pory — jeśli ktoś zna nasz PIN do telefonu, to nie znaczy, że będzie mógł zajrzeć w ukryty folder w komunikatorze. Co sądzicie o tych nowościach?

Źródła: WEBetaInfo, TechCrunch

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news