Komunikatory

WhatsApp chce być jak konkurencja. Oto nowa funkcja, którą przygotowują twórcy

Kamil Świtalski
WhatsApp chce być jak konkurencja. Oto nowa funkcja, którą przygotowują twórcy
0

WhatsApp postanowił nadgonić konkurencję. Opcja przydatna czy nie - ma być. Dlatego wkrótce komunikator ma otrzymać opcję tworzenia sond.

Po latach stagnacji, twórcy WhatsAppa nareszcie zabrali się do pracy i jedna po drugiej serwują praktyczne (?) funkcje, które mają pomóc rozwinąć komunikator i dogonić konkurencję. Ta bowiem w wielu aspektach wyprzedziła ich już o kilka długości, zarówno jeżeli chodzi o same aplikacje, jak i funkcje oferowane użytkownikom. Dlatego fajnie widzieć że coś się w Meta ruszyło i postanowiono nadrobić stracony czas, dodając kolejno jedna po drugiej nowe opcje.

Sondy w WhatsApp. Już niebawem w grupie będziemy mogli wygodnie zapytać o zdanie

Sondy w WhatsApp pierwszy raz zostały zauważone w wersji beta kilka tygoni temu. Teraz jednak mamy trochę więcej informacji na ich temat po tym, jak nabrały kształtu w wersji testowej 22.8.0.72 dostępnej w iOS za pośrednictwem TestFlight. Chociaż tak naprawdę — raczej nikt nie powinien być specjalnie zaskoczony jej formą, bowiem działa ona dokładnie tak, jak u konkurencji. Użytkownicy czatów grupowych mogą za pośrednictwem aplikacji tworzyć sondy z pytaniami i wskazanymi przez siebie odpowiedziami. Tych drugich może być maksymalnie dwanaście, a jej twórcy mogą zamieniać kolejność widoczności odpowiedzi według własnego widzimisię.

Źródło: WaBeta.info

Opracowanie nowości prawdopodobnie zajmie WhatsAppowi jeszcze kilka tygodni. Podobnie jak większość funkcji trafiajacych w platformie do wersji testowej (ostatnio słyszeliśmy jeszcze o opcji przesyłania plików do 2GB i reakcjach). Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość. Swoją drogą — jestem ciekawy jaki procent użytkowników komunikatorów oferujących takie funkcje naprawdę robi z nich na użytek na co dzień. Mam tu na myśli przede wszystkim sondy. Obstawiam, że może być to nawet nie procent, a promil. No ale lepiej być na równi z konkurencją, niż kilka kroków za nią, prawda?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news