Internet

WhatsApp nie działa. Spokojnie, to tylko awaria

Kamil Pieczonka
WhatsApp nie działa. Spokojnie, to tylko awaria
1

WhatsApp nie działa, użytkownicy na całym świecie zgłaszają problemy z połączeniem, a wiadomości nie są dostarczane do adresatów. Meta póki co milczy na temat awaria, a problem zaczął się około 20:00 naszego czasu.

WhatsApp ma awarię

WhatsApp to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie, korzysta z niej ponad 2 mld ludzi, a cenią sobie oni przede wszystkim dużą funkcjonalność i stabilność aplikacji. Ostatnia duża awaria miała miejsce niemal 2 lata temu, usługa nie działała wtedy przez około dwie godziny. Wygląda na to, że dzisiaj mamy powtórkę. Użytkownicy zgłaszają problemy z połączeniem z aplikacją oraz wysyłaniem wiadomości. Wygląda na to, że wysłane wiadomości obecnie nie trafiają do adresatów. Problemy rozpoczęły się kilka minut po 20:00 czasu polskiego i dotyczą użytkowników na całym świecie.

Polecamy na Geekweek: Polacy na celowniku oszustów. Chodzi o popularną aplikację

Meta nie informuje o awarii, na stronie pozwalającej sprawdzić status takich aplikacji jak Facebook, Messenger czy Instagram nie ma niestety żadnych informacji na temat WhatsAppa. Jest tylko wzmianka o tym, że obecnie występują problemy z WhatsApp Business API. Nie wiadomo zatem kiedy sytuacja wróci do normy, ale biorąc pod uwagę, że o awarii napisały już duże zagraniczne media, to zapewne osoby odpowiedzialne za komunikator intensywnie pracują nad rozwiązaniem. Póki co jeśli próbujecie się skontaktować ze swoimi bliskimi to lepiej skorzystać z innego komunikatora, SMSa albo po prostu zadzwonić. Jak tylko WhatsApp zacznie działać to was o tym poinformujemy.

Aktualizacja #1, 03/04/2024, 22:30:

Na stronie Meta nadal widać mniejsze lub większe problemy, ale WhatsApp zaczął już działać poprawnie, przynajmniej dla użytkowników w Polsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu