Komunikatory

Ważna zmiana w WhatsApp. Docenią wszyscy dbający o prywatność

Daniel Wójcik
Ważna zmiana w WhatsApp. Docenią wszyscy dbający o prywatność
1

WhatsApp pracuje nad usprawnieniem funkcji związanej z blokadą rozmów. Oto jak wkrótce miałaby działać.

WhatsApp kilka miesięcy temu zaoferował funkcję ukrywania rozmów. Coś, co dla części komunikatorów jest dostępną od dawna oczywistością, tutaj trafiło... stosunkowo późno. O ile jednak w przypadku korzystania z platformy na smartfonie trudno mieć jakiekolwiek "ale" w kontekście tej funkcji, o tyle gdy połączymy się z innymi urządzeniami to temat się komplikuje.

A komplikuje się dlatego, że po połączeniu się naszym kontem WhatsApp z komputerem, rozmowy które są ukryte i zabezpieczone biometryką na smartfonie — tam są normalnie dostępne. Ale firma pracuje właśnie nad pewną zmianą w platformie, która może ucieszyć wielu użytkowników regularnie sięgających po tę opcję.

Prywatne rozmowy WhatsApp będą bezpieczniejsze. Twórcy już nad tym pracują

Jak informuje niezawodny serwis WABetaInfo, wersja beta aplikacji na Androida oznaczona numerkiem 2.24.8.4, niebawem mielibyśmy doczekać się zmian. Nawet w wersji testowej aplikacji nie ma jeszcze implementacji ten funkcji, ale jest już informacja na temat tego, jak takowa miałaby wyglądać.

A miałaby wyglądać tak, jak powinna była od samego początku. Czyli na naszym głównym urządzeniu mielibyśmy móc tworzyć specjalne kody dostępu, które byłyby wymagane by otworzyć zablokowaną rozmowę na połączonym komputerze, tablecie czy innym smartfonie. W skrócie: te rozmowy faktycznie byłyby bezpieczne i to niezależnie od urządzenia, na którym byśmy je uruchamiali.

Na tę chwilę nie wiadomo kiedy można spodziewać się wprowadzenia tych zmian w finalnej wersji WhatsApp. Prawdopodobnie będzie to kwestia najbliższych kilku tygodni. Pod warunkiem, oczywiście, że testy przebiegną pomyślnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu