Komunikatory

Jak działa WhatsApp na kilku urządzeniach - znamy szczegóły

Konrad Kozłowski
Jak działa WhatsApp na kilku urządzeniach - znamy szczegóły
1

Brak możliwości korzystania z jednego konta WhatsApp na kilku urządzeniach to jedna z największych wad tego komunikatora, ale nadchodzą zmiany. Wiemy, jak WhatsApp będzie działał na kilku urządzeniach.

WhatsApp to typowo mobilny komunikator

Pojawienie się desktopowych aplikacji WhatsAppa dla Windowsa i macOS-a było nie lada wydarzeniem, podobnie jak wprowadzanie możliwości prowadzenia rozmowy głosowej czy wideo za ich pomocą. Nawet bez wyjątkowych okoliczności, jakimi bez wątpienia był czas lockdownów i wzmożonej pracy zdalnej, swoboda, jaką daje prowadzenie rozmów za pomocą komputera zamiast ciągłego sięgania po telefon w czasie pracy przy biurku, jest przeogromna. To właśnie dlatego WhatsAppa używam dopiero od tego momentu, choć wciąż irytuje mnie brak możliwości zalogowania się na to samo konto na kilku urządzeniach.

5 sztuczek dla Messengera, o których nie miałeś pojęcia

WhatsApp u podstaw różni się od innych komunikatorów, ponieważ na serwerze nie są zapisywane przesłane wiadomości - użytkownicy mogą tworzyć kopie zapasowe w pamięci urządzenia lub w jednej z usług w chmurze. Oznacza to, że ewentualne wsparcie dla kilku urządzeń musi jednocześnie wprowadzić cały mechanizm synchronizowania wszystkich konwersacji pomiędzy urządzeniami, by możliwe było kontynuowanie rozmowy na dowolnym ze smartfonów czy komputerów.

Jak działa WhatsApp na kilku urządzeniach?

Dla WhatsAppa (należącego do Facebooka) jest to nie lada wyzwanie, co potwierdzają długo trwające przygotowania i testy nowej funkcji. Słyszeliśmy o niej sporo wcześniej, a w ostatnich tygodniach pojawiły się nowe informacje. Dopiero teraz jednak poznaliśmy konkrety, jeśli chodzi o to, jak będzie działać WhatsApp na kilku urządzeniach i jestem zawiedziony tym, co przeczytałem.

WhatsApp boi się buntu, więc nie ogranicza ci funkcji aplikacji, jeśli nie zaakceptowałeś nowego regulaminu

Okazuje się bowiem, że WhatsApp wcale nie pozwoli korzystać z tego samego konta na kilku smartfonach. Wciąż obsługiwany będzie tylko jeden smartfon, a poza nim użytkownicy będą mogli korzystać z czterech dodatkowych urządzeń za pośrednictwem WhatsApp Web, WhatsApp Desktop lub Facebook Portal (inteligentny ekran z kamerka do wideorozmów przez Messengera i WhatsAppa).

Dodatkowo, potwierdzono, że połączone urządzenia mogą działać bez aktywnego połączenia internetowego na głównym urządzeniu i może być ono odłączone od Sieci na okres do 2 miesięcy. Spodziewamy się, że funkcja pojawi się w ciągu 2 miesięcy, choć oczywiście może dojść do opóźnienia.

 

Źródło: mspoweruser

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu