Mobile

WhatsApp ma już 500 mln użytkowników. Czy konkurencja powinna czuć się zagrożona?

Mateusz Budzeń
WhatsApp ma już 500 mln użytkowników. Czy konkurencja powinna czuć się zagrożona?
6

Mimo, iż coraz więcej osób do komunikacji ze znajomymi wykorzystuje Facebooka to komunikatory mają się naprawdę dobrze. Liczba użytkowników aplikacji WhatsApp przekroczyła 500 mln! WhatsApp jest multiplatformowy komunikatorem przeznaczony dla użytkowników smartfonów. Aplikacja została wydana w 20...

Mimo, iż coraz więcej osób do komunikacji ze znajomymi wykorzystuje Facebooka to komunikatory mają się naprawdę dobrze. Liczba użytkowników aplikacji WhatsApp przekroczyła 500 mln!

WhatsApp jest multiplatformowy komunikatorem przeznaczony dla użytkowników smartfonów. Aplikacja została wydana w 2009 roku i mimo silnej konkurencji stała się niezwykle popularna wśród osób korzystających ze smartfonów. WhatsApp pozwala na darmową(przez pierwszy rok) wymianę wiadomości z innymi osobami z wykorzystaniem połączenia Internetowego. Ogromną zaletą tego komunikatora jest brak wymogu zakładania specjalnego konta. Za identyfikator służy nasz numer telefonu dzięki czemu aplikacja może okazać się jeszcze lepszą alternatywą wobec smsów, niż konkurencyjne produkty. W przeciwieństwie do klasycznych wiadomości tekstowych jakie możemy wysłać z naszego telefonu WhatsApp pozwala również na wysyłanie zdjęć i filmów. Szybko rosnąca liczba użytkowników zwróciła uwagę największych firm technologicznych. Ostatecznie WhatsApp został zakupiony przez Facebook za ogromną sumę 19 mld dolarów. Wówczas wiele osób twierdziło, że firma Zuckerberga przepłaciła.

Liczba użytkowników tego bardzo popularnego komunikatora właśnie przekroczyła 500 mln. Patrząc na to, że WhatsApp dostępny jest dopiero od 2009 roku oraz, że miał silną konkurencję w postaci miedzy innymi Skype i Vibera wynik jest naprawdę imponujący. Według informacji podanych przez producenta najwięcej nowych użytkowników pojawiło się w takich krajach jak Brazylia, Indie, Meksyk i Rosja.


Firma chwali się też imponującymi wynikami przesyłanych przez użytkowników multimediów. Osoby korzystające z aplikacji WhatsApp przesyłają 700 mln zdjęć i 100 mln filmów każdego dnia.

Wyniki WhatsApp prezentują się bardzo dobrze. Liczba nowych użytkowników szybko rośnie, a obecni nie planują przesiadki. Patrząc na liczbę osób korzystających z tego komunikatora oraz ogromne zainteresowanie nim to kwota wydana przez firmę Marka Zuckerbega coraz bardziej wydaje się być adekwatną co to potencjału WhatsApp. CEO najpopularniejszego portalu społecznościowego prognozuje, że liczba aktywnych użytkowników może wzrosnąć do 1 mld.

Źródło: neowin.net
Grafika: [1], [2]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookWhatsapp