Komunikatory

WhatsApp szykuje rewolucję. Odmieni sposób korzystania z komunikatora!

Kamil Świtalski
WhatsApp szykuje rewolucję. Odmieni sposób korzystania z komunikatora!
7

Jeżeli myśleliście że to koniec rewolucji jakie szykuje dla nas w najbliższym czasie WhatsApp to... nic z tych rzeczy. Platforma przygotowuje kolejną nowość. Dla wielu — rewolucyjną!

Nazwy użytkowników w ekosystemie WhatsApp. Dodawanie znajomych będzie znacznie łatwiejsze!

Loginy, nazwy użytkowników, nicki — jak zwał, tak zwał. Są standardem w internecie — i w wielu usługach korzystamy z nich na co dzień od wielu lat. WhatsApp dotychczas był dość konserwatywny w swoim podejściu. Głównym identyfikatorem w obrębie platformy pozostawał numer telefonu. Chcąc pozostać z kimś w kontakcie na platformie, najprościej było więc... wymienić się numerem. Z różnych powodów jednak — część użytkowników nie chciała tego robić. Alternatywą były zatem kody QR.

Tutaj jednak pojawiał się kolejny problem. Każdy kto choć raz pobieżnie przejrzał podstawowe zasady bezpieczeństwa wie, że skanowanie kodów QR też nie zawsze jest dobrym pomysłem. Stąd też i do tego wielu podchodzi ze sporym dystansem. Meta postanowiła więc zrobić porządek w temacie swojego komunikatora i zaoferować tam możliwość tworzenia loginów. Jako forma identyfikacji będą w 100% wystarczające, by nawiązać rozmowę z innym użytkownikiem.

Źródło: Depositphotos

Loginy w WhatsApp — nowość, na którą wielu czekało!

Loginy w komunikatorze WhatsApp to jedna z tych nowości, którą konkurencja ma już od lat. Tak działa chociażby... Telegram. Owszem — można tam wymienić sie numerami telefonu, ale jeżeli nam z tym nie po drodze — login z platformy jest w zupełności wystarczający. I w niedalekiej przyszłości tak również będziemy mogli wymieniać się kontaktami w obrębie WhatsAppa.

Ile przyjdzie nam czekać na wdrożenie nowych funkcji? Tego jeszcze nie wiemy. Prawdopodobnie jest to jednak kwestia najbliższych kilku tygodni. Ale i tak fakt, że jedna z ostatnich wersji beta (2.23.11.15) oprogramowania na Androidzie posiada już stosowne sprawy w kodzie w tym temacie jest krokiem milowym... i stąd wiemy, że twórcy platformy są już na ostatniej prostej!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news