Social Media

WhatsApp wprowadza funkcję, która uratuje Was przed życiowymi błędami

Paweł Winiarski
20

WhatsApp wciąż cieszy się olbrzymią popularnością, szczególnie wśród osób, które nie chcą zakładać konta na Facebooku i korzystać z Messengera. Wygląda na to, że zostanie do niego wprowadzona funkcja cofania napisanych i wysłanych wiadomości. I jestem pewien, że części z Was uratuje skórę.

Cofanie wysłanych wiadomości

Nie będę pytał kiedy wysłaliście swoje najgłupsze wiadomości w SMS-ie czy aplikacji do czatowania. Jestem jednak pewien, że przynajmniej raz w życiu żałowaliście, że coś poszło do odbiorcy, nawet jeśli nie chodzi o samą treść, to chociaż o formę, błędy czy niedomówienia. Użytkownicy WhatsAppa najprawdopodobniej dostaną opcję cofania wysłanych już wiadomości, tak przynajmniej wynika z tego, co znaleziono w nowej becie aplikacji. Skoro są testy, to jest i szansa na to, że funkcja pojawi się w normalnej wersji aplikacji.

https://twitter.com/WABetaInfo/status/808979608737607680?ref_src=twsrc%5Etfw

Nie jest niestety jasne jak wiele czasu będzie mial użytkownik na anulowanie wysłanej wiadomości, najprawdopodobniej do czasu odczytania jej przez odbiorcę. To wydaje się najbardziej logicznym rozwiązaniem, w końcu „jeśli coś zostało zobaczone, nie może już zostać odzobaczone”. Ale sami doskonale wiecie, że nie każdy żyje ze smartfonem w dłoni i czasem mija sporo czasu zanim wiadomość dotrze do adresata Po jej wysłaniu dostaniemy informację, że została ona wysłana na serwer, ale nie dotarła jeszcze do celu. Dwie ikonki będą symbolizować i dotarcie na serwer, i odczytanie wiadomości. Ciekawi mnie jednak jeszcze jedno - czy twórcy zdecydują się zaimplementować funkcję jedynie w aplikacji mobilnej czy udostępnią ją również użytkownikom korzystającym z komputera.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Whatsapp