Social Media

WhatsApp wprowadza funkcję, która uratuje Was przed życiowymi błędami

Paweł Winiarski
WhatsApp wprowadza funkcję, która uratuje Was przed życiowymi błędami
20

WhatsApp wciąż cieszy się olbrzymią popularnością, szczególnie wśród osób, które nie chcą zakładać konta na Facebooku i korzystać z Messengera. Wygląda na to, że zostanie do niego wprowadzona funkcja cofania napisanych i wysłanych wiadomości. I jestem pewien, że części z Was uratuje skórę.

Cofanie wysłanych wiadomości

Nie będę pytał kiedy wysłaliście swoje najgłupsze wiadomości w SMS-ie czy aplikacji do czatowania. Jestem jednak pewien, że przynajmniej raz w życiu żałowaliście, że coś poszło do odbiorcy, nawet jeśli nie chodzi o samą treść, to chociaż o formę, błędy czy niedomówienia. Użytkownicy WhatsAppa najprawdopodobniej dostaną opcję cofania wysłanych już wiadomości, tak przynajmniej wynika z tego, co znaleziono w nowej becie aplikacji. Skoro są testy, to jest i szansa na to, że funkcja pojawi się w normalnej wersji aplikacji.

Nie jest niestety jasne jak wiele czasu będzie mial użytkownik na anulowanie wysłanej wiadomości, najprawdopodobniej do czasu odczytania jej przez odbiorcę. To wydaje się najbardziej logicznym rozwiązaniem, w końcu „jeśli coś zostało zobaczone, nie może już zostać odzobaczone”. Ale sami doskonale wiecie, że nie każdy żyje ze smartfonem w dłoni i czasem mija sporo czasu zanim wiadomość dotrze do adresata Po jej wysłaniu dostaniemy informację, że została ona wysłana na serwer, ale nie dotarła jeszcze do celu. Dwie ikonki będą symbolizować i dotarcie na serwer, i odczytanie wiadomości. Ciekawi mnie jednak jeszcze jedno - czy twórcy zdecydują się zaimplementować funkcję jedynie w aplikacji mobilnej czy udostępnią ją również użytkownikom korzystającym z komputera.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Whatsapp