Social Media

Instagram wprowadza transmisje na żywo

Tomasz Popielarczyk
Instagram wprowadza transmisje na żywo
8

Wideo na żywo jest jednym z kluczowych trendów 2016 roku. Nie ulega wątpliwości, że będzie się ono rozwijać również w nadchodzących miesiącach (latach?). Nie powinno więc dziwić, że transmisje live debiutują też na Instagramie.

Nowa funkcja pojawiła się już u pierwszych użytkowników. Pozwala ona na transmitowanie wideo w czasie rzeczywistym. Nasz materiał jest udostępniany w ramach mechanizmu Stories, a więc postów znikających po 24 godzinach (sławetna kopia Snapchata wbudowana w Instagrama). Transmitowane na żywo materiały będą się zatem pojawiały w taki sam sposób (ponadto będziemy mogli znaleźć najlepsze transmisje w zakładce "Eksploruj"). Będą również posiadać własny opis oraz pozwolą oglądającym pozostawiać komentarze. Pojedyncza transmisja może trwać maksymalnie jedną godzinę.

Aby rozpocząć nadawanie na żywo, przenosimy się do ekranu nagrywania Stories i przesuwamy palcem raz jeszcze w prawo. Cała czynność jest banalnie prosta. Po zakończeniu transmisji live, zostanie ona usunięta z serwisu. Jeżeli zatem nie zgromadzimy w danym momencie odpowiednio dużego audytorium w momencie relacjonowania, nie będzie możliwości pokazania filmu innym w późniejszym czasie.

Do działania Live Video potrzebujemy Instagrama w wersji 10.0 lub nowszej. Funkcja ma zostać wdrożona na całym świecie w przyszłym tygodniu, zatem jeżeli jeszcze jej nie widzicie, uzbrójcie się w cierpliwość.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu