Startups

Wello nawet etui do iPhone’a może być inteligentne

Tomasz Krela
Wello nawet etui do iPhone’a może być inteligentne
8

Nie ulega wątpliwości, że w etui, czy bardziej światowo nazywanych „case’ach” lubują sie posiadacze iPhone’ów. Oczywiście w przypadku modelu 4 oraz 4s wynikało to w dużej mierze z wykonania szkła do wykończenia smartfona. Niemniej jednak wciąż zdecydowana większość etui obecnych na rynku, tworzona j...

Nie ulega wątpliwości, że w etui, czy bardziej światowo nazywanych „case’ach” lubują sie posiadacze iPhone’ów. Oczywiście w przypadku modelu 4 oraz 4s wynikało to w dużej mierze z wykonania szkła do wykończenia smartfona. Niemniej jednak wciąż zdecydowana większość etui obecnych na rynku, tworzona jest dla posiadaczy smartfonów od Apple. Wello to naprawdę niecodzienny produkt, bo prócz ochrony telefonu ma umożliwiać zbieranie danych, dotyczących zdrowia i naszego organizmu.

Ktoś wpadł na pomysł, by etui do iPhone’a nie służyło tylko do ochrony, czy przechowywania kart kredytowych, co jest popularnym rozwiązaniem, a by dostarczało wielu przydatnych informacji na temat naszego organizmu. W tym celu w niepozornym etui umieszczono szereg czujników, które komunikują się ze smartfonem poprzez łączność Bluetooth LE, dostarczając do niego cennych danych.

Wello ma być dla użytkownika swego rodzaju stacją do dokonania przeglądu technicznego naszego organizmu. Producenci w tym momencie posługują się terminem badań okresowych, nie wiem, na ile jest to uprawnione. Niewątpliwie Wello zbierze i dostarczy nam informacji zarówno o ciśnieniu tętniczym krwi, tętnie naszego serca, nasyceniu krwi w tlen, temperaturze ciała oraz na temat spirometrii, czyli tego jak dużo powietrza wsysamy do naszych płuc podczas oddychania.

Aby dokonać badania, wystarczy chwycić w odpowiedni sposób nasz smartfon i w krótkim czasie zostaną zebrane wszystkie potrzebne dane. Będziemy mogli je odczytać na ekranie naszego smartfona. Aplikacja mobilna umożliwi również wgląd w historię pomiarów, dzięki czemu będziemy mogli monitorować zmiany, jakie zachodzą w naszym organizmie.

Co ciekawe Wello może współpracować nie tylko z iPhone’ami, ale również ze smartfonami z systemem Android w wersji KitKat. Wtedy oczywiście zainstalujemy aplikację mobilną na smartfonie, dane zostaną do niej przekazane poprzez Bluetooth, czyli Wello spełni swoje zadanie, jednak nie posłuży nam jako pokrowiec. Pomysł jest ciekawy i pokazuje, jak można w sposób nieszablonowy podejść do tak wyświechtanego tematu, jak etui na telefon.

Wszystko ma jednak swoją cenę. W przypadku Wello jest ona zaporowa. Etui kosztuje aż 610 złotych! Biorąc pod uwagę wyjątkowość tego gadżetu i potrzebę monitorowania przez kogoś parametrów swojego organizmu, to wydaje się ona jednak zbyt wysoka. Jest to też chyba najdroższe etui na telefon, które nie jest wykonane z cennych kruszców, czy kryształów. Ciekawy gadżet, ale cena zwala z nóg i skutecznie podnosi ciśnienie, co mam nadzieję, Wello wykaże podczas badania ;).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu