Polska

Weekendowe newsy na IDG?

Grzegorz Marczak
Weekendowe newsy na IDG?
20

Kiedy w sobotni wieczór zasiadam do komputera i przeglądam RSS-y zawsze zastanawiam się z jakich powodów IDG publikuje w weekendy newsy typ : "APC wprowadza zasilacze Smart-UPS RT 15kVA i 20kVA" Oczywiście nie chcę deprecjonować wagi ani też wartości tego typu news-u ale czy jest to na tyle ważn...

Kiedy w sobotni wieczór zasiadam do komputera i przeglądam RSS-y zawsze zastanawiam się z jakich powodów IDG publikuje w weekendy newsy typ : "APC wprowadza zasilacze Smart-UPS RT 15kVA i 20kVA"

Oczywiście nie chcę deprecjonować wagi ani też wartości tego typu news-u ale czy jest to na tyle ważna informacja aby publikować ją w sobotni wieczór o godzinie 20 (nie wspominając już o gronie czytelników którą jest w stanie zainteresować)?

Wszystkie większe serwisy technologiczne (szczególnie te zatrudniające dziennikarzy i płacące za wierszówki) w weekendy śpią, blogi i blogerzy również zmniejszają swoją aktywność (chociaż w przypadku blogów każdy sam decyduje o tym czy pisze w soboty i niedziele czy nie)

W przypadku IDG sprawa jest o tyle ciekawa, że jest generalnie serwis ten również jest w weekendy „nieczynny” (pojawia się dosłownie kilka newsów w ciągu dnia) ale od czasu do czasu zdarzają się takie wieczorne strzały jak powyższy przykład.

Zrozumiał bym gdyby w weekend pojawiała się wyjątkowo ważna informacja o tym, że na przykład Microsoft kupi Yahoo, czy że ktoś zdecydował się otworzyć fabrykę laptopów w Polsce ale premiera zasilaczy APC ?

Czytając tą notkę widać, że jest to przedruk z informacji prasowej – zastanawiam się tylko czy to naprawdę nie może poczekać do pierwszego dnia roboczego po weekendzie (tym bardziej, że przeważnie w poniedziałek ciężko jest o ciekawe tematy)?

Zaznaczę, że kompletnie nie przeszkadza mi co jakiś serwis publikuje w weekend – po prostu jestem ciekawy dlaczego i dlaczego akurat tego typu informacja (sponsoring, ktoś dorabia wieczorami w weekend)?

Zdjęcie od Joe Shlabotnik

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu