Startups

Blip pozwala edytować wygląd bliploga

Grzegorz Marczak
Blip pozwala edytować wygląd bliploga
16

Blip.pl (polski serwis mikroblogowy) wprowadził funkcjonalność pozwalającą na edycję wyglądu swojego bliploga (czyli naszego mini bloga). Oto przykład jak bardzo możemy zmienić wygląd naszego bloga na blip.pl: Możliwość edycji wyglądu naszego mini bloga to moim zdaniem bardzo przydatna fun...

Blip.pl (polski serwis mikroblogowy) wprowadził funkcjonalność pozwalającą na edycję wyglądu swojego bliploga (czyli naszego mini bloga).

Oto przykład jak bardzo możemy zmienić wygląd naszego bloga na blip.pl:

BLIP - Bardzo Lubię Informować Przyjaciół

Możliwość edycji wyglądu naszego mini bloga to moim zdaniem bardzo przydatna funkcja - każdy przecież chce aby "jego" blog wyglądał interesująco i odróżniał się od innych. Można oczywiście powiedzieć, że to przecież mikrobloging i nie jest to najważniejsze, ale...

Niestety, sposób edycji naszych bliplogów nieco mnie zaskoczył, otóż Marcin i spółka proponują nam drobną zabawę w z CSS-em i Html-em.

Jeśli poniższy ciąg znaków nic ci nie mówi to możesz raczej zapomnieć o tym co napisałem powyżej o możliwościach zmiany wyglądu bliploga.

div#blog-container div#blog ul#days div.day ul.statuses li p.body.premiership, {
background-color: green;
color: #f0f0f0;
}

Moim zdaniem niewiele osób zdecyduje się na zabawę i naukę czegoś czego nie zna (tak jak na przykład ja) tylko po to aby pozmieniać sobie nieco kolorów i układ bliploga. Może chociaż powstaną jakieś szablony z których będzie można skorzystać?

Oczywiście CSS + html daje duże możliwości, ale uważam że przydało by się również rozwiązanie dla laików jeśli chodzi o budowę storn internetowych (szczególnie w czasach gdzie promowana jest prostota i intuicyjność jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju interfejsy)

No ale może, to pierwsze kroki i za chwilę dostaniem ładny edytor dla tych "opornych" i mniej technicznych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

bliphtmlwygląd