Ciekawostki technologiczne

Weekendowa mieszanka technologii i sci-fi cz. 8

Marcin Hołowacz
2

Składaj roboty jak klocki, zobacz walki robotów, które teoretycznie są spektakularne, zobacz jaką muzykę robi Viktoria Modesta i co ją wyróżnia oraz rzuć okiem na robota i stracha na wróble.

Robogami

Ludzie o najróżniejszym zakresie zdolności będą mogli budować swoje własne roboty dzięki Robogami. To narzędzie, które pomoże w przygotowaniu elementów z drukarki 3D, które następnie mogą zostać złożone, w wyniku czego powstaje robot. Lekkie, tanie, przetestowane w symulacji, możliwe do powstawania z mieszanki różnych gotowych projektów, takie będą twoje roboty.

To fajnie, że tworzone jest przystępne, intuicyjne oprogramowanie, które z pomocą druku 3D pozwala budować roboty jakby były klockami czy puzzlami. Może za parę lat każdy będzie miał po kilkanaście malutkich robotów… Nie wiem tylko jak to jest z ich przydatnością do czegokolwiek.

http://www.youtube.com/watch?v=zvNUpQWft1I

Spektakularne walki robotów

Wydaje mi się, że niemal każdy oglądał kiedyś Power Rangers. Chyba w każdym odcinków w pewnym momencie dochodziło do pojedynku między gigantycznym potworem a robotem (również gigantycznym), w którym siedzieli wojownicy. Mówię o tym dlatego, że poniżej znajduje się filmik z podobnymi pojedynkami. Jedyna różnica jest taka, iż walka nie wiąże się z tak dużą ilością efektów specjalnych jak to miało miejsce w serialu. Poza tym roboty nie są gigantyczne, wręcz przeciwnie, są bardzo małe. Prawdę mówiąc, to nie jestem nawet pewien czy to co robią można uznać za prawdziwy pojedynek, ale wszystko wskazuje na to, że znajdują się na ringu, więc… pewnie tak wygląda ich pojedynek.

http://www.youtube.com/watch?v=bEcfb82w2yE

Viktoria Modesta

W wieku 20 lat Viktoria Modesta przeszła przez amputację nogi tuż pod kolanem, co miało duży wpływ na sposób w jaki zaczęła postrzegać samą siebie oraz… modę.  W wywiadzie dla Futurism Modesta powiedziała, że to doświadczenie dało jej poczucie jakby była trochę inną osobą. Stwierdziła, że od tej pory nie brała już pod uwagę tego co znajduje się w magazynie Cosmopolitan i przestała dążyć do osiągania określonych standardów mody, czy wyglądu swojego ciała.

Wykorzystała to jako okazję do wchodzenia w posiadanie wyróżniających się, ciekawie wyglądających protez, które mogły przyjmować najróżniejsze formy. Aktualnie Modesta znalazła się na drodze do świata muzyki POP.

http://vimeo.com/139772521

ROBOT & SCARECROW

Skoro już przeszliśmy do show-biznesu, to na koniec jeszcze odrobina sci-fi, w którym znajduje się scena i odbywają się koncerty, jednak ostatecznie w tym filmie krótkometrażowym chodzi o coś zupełnie innego.

http://vimeo.com/220442625

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu