Smartwatche

W końcu będzie można łatwiej zmieniać zegarki z Wear OS

Mirosław Mazanec
W końcu będzie można łatwiej zmieniać zegarki z Wear OS
0

Użytkownicy czekali na możliwość ustawienia kopii zapasowej bardzo długo. I wygląda na to, że w końcu się doczekają

Jak wygląda zmiana smartfona przy używaniu zegarka np. Huawei, Xiaomi czy Amazfit? Logujesz się na konto, łączysz urządzenia i już. Niczego nie trzeba restartować i ustawiać od nowa. A jak wygląda to w przypadku urządzeń z Wear OS? To niestety droga przez mękę, bo za każdym razem trzeba konfigurować wszystko od początku. Nie ma możliwości żadnego backupu, przywrócenia ustawień z kopii zapasowej, nic.

Kopia dla Wear OS

Wygląda jednak na to, że Google wraz z wypuszczeniem na rynek Pixel Watcha zacznie poważniej podchodzić do swojego systemu. Jak czytamy na stronie 9to5google.com Google pracuje już nad utworzeniem kopii zapasowej dla Wear OS. Teraz w najnowszej wersji oprogramowania znalazły się, oczywiście jeszcze nieaktywne, możliwości utworzenia kopii dotyczące „danych aplikacji”, „ustawień urządzenia” oraz „tarczy i kafelków zegarka”.

Dzięki temu można będzie ustawić wszystko na zegarku jednym kliknięciem, bez potrzeby przekopywania się „na piechotę” przez Sklep Play, wpisywania haseł do WiFi czy wyszukiwania swoich ulubionych tarcz. Każdy kto musiał to robić wie, że na zegarku nie jest czynnością specjalnie wygodną.

Kopie zapasowe dla Wear OS mają być wykonywane automatycznie, gdy zegarek jest włączony i podłączony do zasilania i Wi-Fi. Zostaną zapisane w przestrzeni Google One użytkownika.

Oraz dla Portfela Google

Ale to nie koniec nadchodzących zmian. Więcej funkcji ma dostać również Portfel Google. Użytkownicy będą mogli otrzymywać alerty o zapisanych  wydarzeniach, lotach stanie konta czy ważności kart płatniczych.

Dodanie tego typu aktywności ma sprawić, że więcej czynności będziemy wykonywać z poziomu zegarka, bez potrzeby sięgania po smartfon.

Niestety nie wiadomo dokładnie kiedy Google zdecyduje się na aktywowani tych funkcji. Ale skoro trwają nad nimi prace, wiadomo przynajmniej, że będą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news