Google

Android Wear zmienia się w Wear OS by Google, Android w oczy kole?

Kamil Pieczonka
Android Wear zmienia się w Wear OS by Google, Android w oczy kole?
5

Zaledwie 3 dni temu pojawiły się pierwsze informacje, że niedługo Android Wear może zostać przemianowany na Wear OS, a dzisiaj zmiana ta została już wprowadzona oficjalnie. Od teraz na inteligentnych zegarkach będzie instalowany Wear OS by Google. To kolejny produkt technologicznego giganta, który w ostatnich dniach traci oznaczenie Android na rzecz Google.

Wear OS by Google

Android Wear zadebiutował w 2014 roku, od tamtego czasu na rynku pojawiło się ponad 50 modeli różnych zegarków bazujących na tym systemie. Co ciekawe, pomimo swojej nazwy, która mogła wprowadzać w błąd, zegarki z Android Wear są również kompatybilne z smartfonami Apple. Nie oferują co prawda aż tak szerokiego wachlarza możliwości jak w przypadku telefonów z Androidem, ale według Google blisko 1/3 zegarków z Android Wear jest używana przez posiadaczy iPhone'ów.

To właśnie między innymi z tego powodu zmieniona zostaje nazwa na Wear OS by Google. Nowa, odświeżona wersja oficjalnej strony jest już dostępna, ale nie oznacza to jednak, że Wear OS wprowadza jakieś zmiany. W tej chwili to tylko zmiana nazewnictwa. Ostatnia duża aktualizacja Android Wear do wersji 2.0 miała miejsce w zeszłym roku, ale chyba nie przyciągnęła tylu klientów na ilu liczyło Google. Nawet pomimo tego, że wprowadziła całkiem sporo nowości. Więcej szczegółów na temat kolejnych wersji Wear OS poznamy zapewne podczas konferencji Google I/O, która odbędzie się na początku maja.

Kolejny produkt bez Androida

W ostatnim czasie jest to już kolejny produkt, który traci ze swojej nazwy człon Android. Kilkanaście dni temu Android Pay zostało oficjalnie przemianowane na Google Pay. Firma z Mountain View chyba szybciej rozpoczęła wiosenne porządki i unifikuje własne marki pod doskonale rozpoznawalnym logiem Google. Teraz czas na Google Auto? ;-)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu