Motoryzacja

Mechanicy samochodowi mają swoje "booksy". Sprawdzisz opinię i umówisz wizytę

Grzegorz Ułan
Mechanicy samochodowi mają swoje "booksy". Sprawdzisz opinię i umówisz wizytę
4

Mechanicy samochodowi w polskim internecie traktowani byli jeszcze do niedawna nieco po macoszemu, a przez to i kierowcy, którzy szukali dobrych i sprawdzonych fachowców, którym mogliby powierzyć swój samochód. Na szczęście zaczyna się to powoli zmieniać, osobiście znam już trzy ogólnopolskie agregatory i bazy mechaników samochodowych w Polsce.

Pierwszym z nich był ProfiAuto, chwilę później pojawił się DobryMechanik.pl, a teraz możemy poznać kolejny - Motointegrator.com. Do tej pory niewiele można było usłyszeć o tym serwisie, ale to też dobra wiadomość, bo w pierwszej kolejności zadbali o zbudowanie sensownej bazy warsztatów samochodowych dostępnych w całej Polsce, dzięki czemu na start mamy w czym wybierać.

Wojciech Twaróg, Członek Zarządu Inter Cars S.A., odpowiedzialny za rozwój Motointegrator.com:

Naturalne dziś jest, że konsumenci korzystają z dobrodziejstw Internetu, by szukać informacji, porównywać ceny i dzielić się swoimi doświadczeniami. Dotyczy to także usług związanych z naprawą aut. Motointegrator.com to miejsce w Internecie, w którym można zapoznać się z opiniami kierowców i na ich podstawie wybrać mechanika – bez obawy, że oddamy swój samochód w ręce przypadkowej osoby. Zawsze zachęcamy naszych użytkowników do wystawiania warsztatom komentarzy, bo to one ułatwiają innym podejmowanie decyzji. W ten sposób udało nam się zbudować bogatą i przede wszystkim unikalną bazę wiedzy online, zawierającą nie tylko podstawowe dane na temat serwisów samochodowych, lecz także polecenia i opinie klientów.

Baza ta jest już naprawdę spora, do tej pory zarejestrowało się w nim aż 13 tysięcy warsztatów samochodowych w całej Polsce. Sporo jest też w niej już opinii kierowców, którzy skorzystali z usług mechaników samochodowych dostępnych w wyszukiwarce na Motointegrator.com.

Jak w ogóle działa ten serwis? Zacznijmy od samych warsztatów samochodowych. Każdy chętny mechanik świadczący usługi napraw samochodów może zarejestrować swój zakład zupełnie za darmo. W ramach swojego konta, może dodać do niego podstawowe informacje o świadczonych usługach, gromadzić opinie kierowców, którzy z nich skorzystali oraz zbierać rezerwacje wizyt online.

Są też płatne konta, które dodatkowo pozwalają na zamieszczenie w nich cenników usług, promocje dla klientów, zdjęcie, rozszerzone opisy i dodatkową promocje na stronie głównej serwisu Motointegrator.com.

Dariusz Kościuczuk z warsztatu BM Motors Service:

Posiadacze aut, którzy do mnie trafiają po raz pierwszy mówią, że zdecydowali się na wybór warsztatu po przeczytaniu w Internecie pozytywnych opinii. Doradcy pomogli mi w przygotowaniu opisu mojego serwisu, a pierwsze recenzje zaczęły pojawiać się już po kilku dniach i od tej pory przyciągają do mnie coraz to nowych klientów.

Jak to wygląda po stronie kierowców? Otóż posiadacze aut, również mogą założyć konto w serwisie, dodać do niego swoje auto z podstawowymi informacjami takimi jak model, rodzaj silnika, ważność badań technicznych czy ubezpieczenia auta. Dodatkowo na swoim koncie można uszczegółowić stan techniczny samochodu czy prowadzić historię napraw wraz z ich wyceną.

Bezpośrednio z poziomu profilu kierowcy można umówić się na wizytę z wybranym w wyszukiwarce warsztatem na konkretny termin lub pierwszy wolny (formularz zgłoszenia wypełni się już podstawowymi danymi o nas i naszym aucie). Właściciele warsztatów z płatnymi kontami, mogą dodać do nich szczegółowy cennik z podstawowymi usługami, warto więc każdy warsztat dokładnie sprawdzić i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Pomocne mogą być też opinie o danym mechaniku samochodowym, które zostały zweryfikowane przez Motointegrator.com, zarówno te pozytywne jak i te negatywne, które to też pojawiają się nawet na płatnych kontach warsztatów, co dodaje im wiarygodności.

Czy warto korzystać z tego typu serwisów? Oczywiście w pierwszej kolejności nieocenione są nadal opinie o dobrych mechanikach od znajomych czy kogoś z rodziny, którzy już skorzystali i korzystają nadal ze sprawdzonych warsztatów.

Jednak w sytuacji, gdy nie możemy na takowe liczyć, a szukamy akurat nowego warsztatu dla siebie, takie serwisy jak wspomniane ProfiAuto, DobryMechanik.pl czy teraz Motointegrator.com mogą być dobrą bazą na początek, dzięki której być może uda się znaleźć w swojej okolicy dobrego mechanika i tym samym wspomóc innych kierowców w tym zakresie.

Z czasem może to się okazać bardzo wartościowa baza dla wszystkich zainteresowanych, na której skorzystają zarówno rzetelne warsztaty, jak i kierowcy je poszukujący.

Źródło: Motointegrator.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu