Mobile

Warszawa doczekała się rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w czasie rzeczywistym

Grzegorz Ułan
Warszawa doczekała się rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w czasie rzeczywistym
22

Do tej pory i już od kilku lat korzystałem z aplikacji Jak dojadę do sprawdzania rozkładów jazdy. A, że komunikacja miejska to mój podstawowy środek transportu, była to nieodłączna pozycja w moim telefonie. Aplikacja ładnie wykonana, przemyślana, działała sprawnie, ale... brakowało jej właśnie sprawdzania dokładnej godziny przyjazdu danego autobusu czy tramwaju w czasie rzeczywistym.


Taką aplikację przygotowało dla swoich pasażerów MZA. TramBus, oprócz funkcji znanych z Jak dojadę, czyli sprawdzanie rozkładów jazdy z wybranych przystanków lub według konkretnych numerów autobusów czy tramwajów, ma opcję śledzenia pojazdów, dzięki nadajnikom GPS zamontowanych w autobusach i tramwajach.


Niestety nie wszystkie pojazdy wyposażone są jeszcze w nadajniki GPS. Jak rozpoznać, które mają? Jeśli wybierzemy interesujący nas przystanek wyświetli się lista autobusów z czasem ich przyjazdu. Te oznaczone na czerwone podawane są w czasie rzeczywistym, a szarym kolorom tylko przybliżony czas, według standardowego rozkładu jazdy. Możemy też na mapie podejrzeć jego aktualną pozycję.


Czego jeszcze brakuje, a jest w Jak dojadę? Planowanie podróży z punktu A do punktu B. Tak więc póki tego nie uzupełnią będę musiał korzystać z tych dwóch aplikacji, choć z tej funkcji dosyć rzadko korzystałem mam nadzieję, że i w TramBus pojawi się w najbliższym czasie.

Aplikacja do pobrania z Google Play oraz z App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu