Mobile

ASUS Zenfone 3 debiutuje dziś w Polsce [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
ASUS Zenfone 3 debiutuje dziś w Polsce [prasówka]
9

Smartfony ASUS Zenfone 3 oficjalnie debiutują dziś na polskich półkach sklepowych. Model ten wyróżnia się fantastycznym wzornictwem i dobrym stosunkiem ceny do parametrów.

Zenfone 3 w Polsce

Zenfone 3 był prezentowany pod koniec maja na targach Computex w Taipei. Byłem tam i zdawałem Wam obszerną relację, dzieląc się też pierwszymi wrażeniami dotyczącymi urządzenia. Trzeba przyznać, że jest ono szczególnie ciekawą propozycją. Producent zastosował tutaj 5,2-calowy ekran Full HD, aparat 16 Mpix, Snapdragona 625 z 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon poza tym posiada czytnik linii papilarnych i bardzo przyjemną dla oka konstrukcję - połączenie szkła oraz metalowej ramki. Wszystko to wyceniono na 1599 złotych. W Polsce debiutują dwie wersje kolorystyczne: biała oraz ciemnogranatowa.

Nie jest to ostatni Zenfone, jakiego zobaczymy w Polsce w tym roku. ASUS planuje jeszcze wprowadzić na nasz rynek topowego Zenfone'a 3 Deluxe oraz Zenfone'a 3 Max.

Facebook kompatybilny z Apple TV i Chromecastem

Facebook rozbudowuje swoją aplikację mobilną o wsparcie dla Apple TV oraz Google Cast. To oznacza, że od teraz będziemy mogli oglądać treści multimedialne publikowane w serwisie na zewnętrznych ekranach. Stosowna ikonka pozwalająca na strumieniowanie obrazu i dźwięku będzie wyświetlana w prawym górnym rogu na podstronie z filmami. Co szczególnie ważne, po jej stuknięciu i przesłaniu materiału na telewizor czy projektor, użytkownik może wrócić do dalszego przeglądania listy postów. Natomiast podczas odtwarzania wideo transmitowanego na żywo, może oglądać na bieżąco na telefonie komentarze i reakcje widzów. Nowa funkcja zadebiutuje wraz z nadchodzącą aktualizacją aplikacji Facebooka.

HP zwolni nawet 4 tys. osób

W HP szykują się duże zwolnienia. W ciągu nadchodzących 3 miesięcy firma ma zwolnić od 3 do 4 tys. pracowników. Firma nie podała oficjalnie powodu tych zmian. Wymowne jest jednak to, że obniżyła swoje oczekiwania wobec roku fiskalnego 2017 - są one niższe niż prognozy analityków. Trudno się dziwić, bo biznes HP stoi głównie komputerami, a popyt na te regularnie spada zarówno w segmencie konsumenckim jak i biznesowym. Koszty restrukturyzacji nie będą niskie i wyniosą od 350 do 500 mln dolarów. Od 2020 roku miałyby one jednak przynosić rocznie 200 - 300 mln oszczędności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu