Polska

W Warszawie rusza Liceum Kreacji Gier Wideo. Techland partnerem [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
W Warszawie rusza Liceum Kreacji Gier Wideo. Techland partnerem [prasówka]
10

Z inicjatywy Warszawskiej Szkoły Filmowej uruchomione zostanie liceum przeznaczone dla osób pasjonujących się tworzenie gier komputerowych. Placówka ma działać na zasadach szkoły publicznej, a jednocześnie współpracować z Liceum Filmowym, które szczyci się stuprocentową zdawalnością matur. Liceum k...

Z inicjatywy Warszawskiej Szkoły Filmowej uruchomione zostanie liceum przeznaczone dla osób pasjonujących się tworzenie gier komputerowych. Placówka ma działać na zasadach szkoły publicznej, a jednocześnie współpracować z Liceum Filmowym, które szczyci się stuprocentową zdawalnością matur.

Liceum kreacji Gier Wideo

Jak łatwo się domyślić, większość zajęć w liceum będzie organizowanych pod kątem przygotowania do zawodu. Uczniowie mają zatem uczęszczać na plastykę fotografię, uczyć się pisania scenariuszy oraz tworzyć papierowe gry. Projekt ma być realizowany we współpracy z Warszawską Szkołą Filmową oraz producentami gier. Nawiązano już partnerstwo z Techlandem. Tym samym nauczycielami będą tutaj profesjonaliści, którzy tworzenie gier znają od strony praktycznej. Na początek szkoła przyjmie 40 uczniów. Dni otwarte ruszą 1 marca przyszłego roku. Pierwsza lekcja jest planowana na 1 września 2016 r.

Spotify Party

Spotify wprowadza nową funkcję, która ma być doskonałym urozmaiceniem każdej imprezy. W trybie party algorytmy dobiorą użytkownikowi odpowiednią do wskazanego nastroju muzykę, a ten będzie mógł za pomocą suwaka zmieniać tempo zabawy. Algorytm będzie reagował na te sugestie, dobierając wolniejsze lub bardziej dynamiczne utwory. Możliwe oczywiście będzie też zarządzanie kolejką utworów, a także odtwarzanie ich bez żadnych przerw, by zachować ciągłość zabawy.

Uber z Messengera

Już niebawem kierowcę z Ubera zamówimy za pomocą komunikatora Facebook Messenger. Funkcja ta jest obecnie testowana w wybranych regionach USA. Działa to w banalnie prosty sposób - wybieramy stosowną opcję z menu, zamawiamy transport, a nasz rozmówca otrzymuje informację o tym, że jedziemy.  Uber za pomocą Messengera chce w przyszłości oferować też obsługę klienta w czasie rzeczywistym. Korzyści są zatem oczywiste dla obu stron.

Snapdragon 820 na wyłączność

Pojawia się już cała masa informacji na temat Samsunga Galaxy S7. Jedna z najnowszych rewelacji dotyczy procesora, w jaki zostanie wyposażony. Media stawiają na Snapdragona 820. Co jednak najciekawsze, aż do kwietnia 2016 roku Samsung miałby mieć ten chip na wyłączność. W zasadzie trudno się dziwić, bo Snapdragony 820 dla Qualcomma powstają własnie w fabrykach koreańskiej firmy. Może to być zatem częścią większej umowy. Z drugiej jednak Exynosy w tym roku były na topie i biły konkurencję przedbiegach - odejście od tej marki nie miałoby zatem większego sensu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaGryprogramowaniegamedev