Tablety

Huawei Matebook, czyli biznesowa hybryda z chińskim rodowodem [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Huawei Matebook, czyli biznesowa hybryda z chińskim rodowodem [prasówka]
7

Huawei jest jednym z najlepiej radzących sobie na rynku producentów smartfonów. Teraz firma idzie za trendem i na MWC pokaże Matebooka - tablet z doczepianą klawiaturą.

Huawei Matebook

Hybrydowy Matebook ma być adresowany głównie do użytkowników biznesowych. O samym urządzeniu nie wiemy niestety zbyt wiele. Najprawdopodobniej będzie posiadało ono odczepianą klawiaturę, co pozwoli go używać jak zwykłego tabletu. Do zestawu ma być też dołączany rysik. Przecieki sugerują ponadto, ze producent użyje tutaj 12,9-calowej matrycy. Na pokładzie znajdzie się natomiast system Windows 10. Więcej szczegółów poznamy już w najbliższą niedzielę, bo wtedy właśnie zaplanowano konferencję Huawei.

LG Stylus 2

Wiemy już coraz więcej o planach LG w stosunku do MWC. Dosłownie wczoraj pisałem o smartfonach z serii X, a dziś producent zapowiedział model Stylus 2. jak sugeruje nazwa będzie to phablet (5,7 cala, 720p) wyposażony w dodatkowy rysik. Na pokładzie znajdziemy czterordzeniowy procesor 1,2 GHz wsparty 1,5 GB pamięci RAM. Użytkownik do dyspozycji otrzyma 16 GB pamięci wewnętrznej oraz slot na MicroSD. Nie zabraknie dwóch aparatów: 13 Mpix i 8 Mpix. Za zasilanie ma odpowiadać bateria 3000 mAh. Smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow z nakładką graficzną LG UX.

Wodoodporne Galaxy S7

Indonezyjski oddział Samsunga podgrzewa atmosferę przed MWC i publikuje filmiki promocyjne. Te ujawniają detale dotyczące nowości, jakie zobaczymy w smartfonach. Wśród nich najprawdopodobniej będzie wodoodporność. Na klipie pokazano również funkcję ładowania bezprzewodowego, którą wprowadzono już w ubiegłym roku. Pozostałe nowości nie zaskakują - Galaxy S7 będzie szybszy, ma lepiej fotografować i oferować wyższy komfort użytkowania. Co to oznacza? Na konkrety czekamy do niedzieli. Podobnie jak Huawei, Samsung również ma konferencję w niedzielę.

MixRadio do zamknięcia

Usługa streamingu muzyki MixRadio, którą w grudniu 2014 roku przejęła od Microsoftu firma stojąca za komunikatorem Line, zostanie zamknięta. Nowy właściciel uznał, że dalsze utrzymywanie serwisu będzie dla niego nieopłacalne, a konkurencja w tym segmencie utrudniona. Line ciągle posiada muzyczne serwisy - Line Music działa m.in. w Japonii i Tajlandii. MixRadio był jedną z niewielu usług, które w pierwszej kolejności debiutowały na Windowsie Phone. Na iOS i Androidzie serwis debiutował w maju 2015.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu