Apple

W ten sposób nie stracisz dostępu do usług Apple. Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki

Piotr Kaniewski
W ten sposób nie stracisz dostępu do usług Apple. Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki
2

Bezpieczeństwo w sieci to bardzo ważna sprawa. Wyciek wrażliwych danych to nie przelewki i wiąże się z szeregiem problemów. Na szczęście Apple przychodzi z pomocą. Firma udostępniła dokument, w którym radzi, jak w najlepszy sposób chronić swoje Apple ID.

Apple zapewnia wsparcie swoim klientom

Oszuści czają się na nieświadomych użytkowników na każdym kroku. Czekają na stosunkowo prosty błąd, aby zacząć działać. Firmy z całego świata regularnie wspierają swoich konsumentów wprowadzając poprawki, czy także udostępniając instrukcje z odpowiednimi wskazówkami.

Polecamy na Geekweek: Dziwny samolot szpiegowski nad Polską. Sygnał dla Rosji

Tak, chociażby zachował się Apple, który udostępnił obszerny dokument dla posiadaczy sprzętu marki z jabłkiem w logo. Znajdziemy tam między innymi to, w jak odpowiedni sposób chronić swoje Apple ID przed nieuprawnionymi osobami. W końcu czasem mały szczegół może okazać się prawdziwym gwoździem do trumny.

Jak chronić własne konto Apple ID?

Źródło: Apple

Marka zachęca do tego, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można dbać o bezpieczeństwo swoich urządzeń oraz danych. W udostępnionym przez Apple dokumencie, znajdziemy między innymi pomoc w przypadku problemu z hasłem, skradzionymi lub zaginionymi produktami.

Apple opublikował kilka rad, którymi możemy się kierować. Podstawą jest to, aby nigdy nie udostępniać naszych danych wrażliwych. W szczególności haseł, kodów bezpieczeństwa i kodów weryfikacyjnych. Jeżeli ktoś chce od nas otrzymać takie informacje od razu powinna zapalić się nam czerwona lampka, ponieważ Apple nigdy nie prosi użytkowników o takie dane. Dobrym zwyczajem jest też korzystanie z uwierzytelniania dwuetapowego.

Szczególnie ostrożni musimy być, gdy otrzymujemy wiadomości e-mail. Warto jest wiedzieć, jak rozpoznawać prawdziwe wiadomości od Apple. Oszuści często podszywają się pod różnego rodzaju instytucje i oficjalne sklepy. Ponadto nigdy nie otwierajmy i nie zapisujmy linków, czy załączników w niechcianych oraz podejrzanych wiadomościach. Najlepiej jest od razu usunąć takiego maila.

Unikajmy też podejrzanych połączeń telefonicznych i SMS-ów. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do tego, czy dana wiadomość jest prawdziwa powinniśmy skontaktować się bezpośrednio z marką za pośrednictwem oficjalnych kanałów wsparcia.

Pamiętajmy również o tym, aby pobierać oprogramowanie tylko i wyłącznie z zaufanych źródeł. Dodatkowo Apple ostrzega, żeby nigdy nie używać kart podarunkowych jako płatności za zakupy innej osoby.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news