Facebook

W Polsce też już można korzystać z Messengera bez konta na Facebooku [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
W Polsce też już można korzystać z Messengera bez konta na Facebooku [prasówka]
15

Facebook rozszerzył możliwość logowania się do Messengera bez konta na Facebooku. Od teraz można z niej skorzystać na całym świecie, a więc również w Polsce. Jeżeli dotąd stroniliście od Facebooka, ale chcecie utrzymać kontakt ze znajomymi, to chyba trudno o lepszą okazję. Messenger bez Facebooka...

Facebook rozszerzył możliwość logowania się do Messengera bez konta na Facebooku. Od teraz można z niej skorzystać na całym świecie, a więc również w Polsce. Jeżeli dotąd stroniliście od Facebooka, ale chcecie utrzymać kontakt ze znajomymi, to chyba trudno o lepszą okazję.

Messenger bez Facebooka

O możliwości korzystania z Messengera bez konta na Facebooku pisałem stosunkowo niedawno. Wówczas jednak ta opcja była dostępna jedynie dla mieszkańców USA. Teraz mogą z niej korzystać wszyscy (nie)użytkownicy Facebooka. Logowanie odbywa się za pomocą numeru telefonu, który jest wykorzystywany do identyfikowania poszczególnych użytkowników. W ten sposób otrzymujemy dostęp do praktycznie wszystkich funkcji Messengera, a przy tym nie jesteśmy zobowiązani do prowadzenia profilu na Fb.

Lepsze drzemki w Inboksie

Google Inbox doczekał się ulepszonego mechanizmu usypiania wiadomości. Od teraz będzie on skanował wiadomości pod kątem występujących w treści dat i terminów. Na tej podstawie podsunie użytkownikowi je w okienku dialogowym, co pozwolić odłożyć danego maila dokładnie do tego konkretnego momentu. A wszystko za pomocą zaledwie dwóch stuknięć w ekran.

Nowe Google Patents

Google odświeżył wygląd swojej wyszukiwarki patentów. Od teraz wykorzystuje ona Material Design, a także została wyposażona w obsługę skrótów klawiszowych. Mocno odświeżono układ elementów i przebudowano strukturę strony. Jest czytelniej i bardziej przejrzyście. Co ciekawe, w nowej wersji można wyszukiwać patenty w innych językach za pomocą anglojęzycznych komend - może okazać się przydatne.

Aktualizacja Windows 8.1 RT

Windows RT jeszcze nie umarł (a przynajmniej nie do końca). Opracowywany z myślą o procesorach ARM system Microsoftu nie zostanie zaktualizowany do wersji 10. Zamiast tego otrzyma 3 sierpnia aktualizację oznaczoną jako Update 3. Wprowadzi ona kilka zmian oraz nowości z Windowsa 10. To niestety prawdopodobnie wszystko, na co mogą liczyć posiadacze urządzeń takich, jak ASUS VivoTab RT, Surface 2 czy Nokia Lumia 2520.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu