Facebook

Posprzątaj News Feed dzięki nowym narzędziom Facebooka

Konrad Kozłowski
Posprzątaj News Feed dzięki nowym narzędziom Facebooka
1

Trochę ni z tego ni z owego Facebook postanowił oddać w nasze ręce nowe narzędzia do zarządzania treściami wyświetlanymi w News Feedzie. Dzięki nim znacznie łatwiej można zdecydować teraz, którzy znajomi są dla nas istotniejsi, którzy nieco mniej, co prawdopodobnie korzystnie wpłynie na prezentowane...

Trochę ni z tego ni z owego Facebook postanowił oddać w nasze ręce nowe narzędzia do zarządzania treściami wyświetlanymi w News Feedzie. Dzięki nim znacznie łatwiej można zdecydować teraz, którzy znajomi są dla nas istotniejsi, którzy nieco mniej, co prawdopodobnie korzystnie wpłynie na prezentowane w strumieniu aktywności. Co więcej, odnowić można także starsze znajomości. Co Wy na to?

Wszystko o czym przeczytacie poniżej znajdziecie jak na razie jedynie w aplikacji mobilnej Facebooka na iOS i Androida - w polskiej wersji jest to sekcja pod nazwą "Preferencje aktualności". Jak na razie u mnie wyświetla się starszy interfejs, ale wkrótce prezentowany na zdjęciach wygląd tej części ustawień powinien trafić do wszystkich. Jak widać dostępne tam będą cztery kroki, po których ukończeniu przeglądanie Facebooka powinno stać się przyjemniejsze. Co można zmienić?

Po pierwsze Facebook pozwoli nam oznaczyć tych znajomych, których aktywności nie chcielibyśmy pominąć. Dlatego będą one umieszczane na samym początku strumienia, niezależnie od chronologii wydarzeń. Kolejny etap umożliwi nam na zaprzestanie obserwowania osób przez których zamieszczanie treści nas nie interesują. Trzeci krok polega na odnowieniu więzi z osobami, które przestaliśmy obserwować jakiś czas temu, zaś ostatnia zakładka zawierać będzie propozycje innych ciekawych stron, naturalnie na podstawie naszych zainteresowań.

Tak naprawdę z tych czterech "nowości" warte zainteresowania wydają się być tylko dwie pierwsze. Dzięki nim stworzymy swoistą listę "ulubionych" znajomych (oznaczeni gwiazdką), których aktywności będą dla nas prezentowane w pierwszej kolejności. Szybkie wyłączenie obserwowania kilkunastu osób za jednym "zamachem" także wydaje się być dobrym pomysłem. Nie odczuwam jednak potrzeby przeglądania listy osób, które z jakichś powodów wyłączyłem ze swojego News Feeda czy kolejnych rekomendacji i sugestii "ciekawych" stron.

Zdecydowanie najbardziej ciekawi mnie jednak to, czy wprowadzone zmiany wpłyną tylko na zawartość mobilnego News Feeda, czy także tego na komputerze w przeglądarce. Obserwując przeogromną różnicę pomiędzy tym co oglądam na ekranie laptopa i tym co widzę na ekranie smartfona obawiam się, że desktopowy Facebook pozostanie takim jakim był. Obym się jednak mylił.

Źródło, grafiki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu