Gry

W lutym Sony i Microsoft idą łeb w łeb. Znamy listę „darmowych” gier, które pojawią się w PlayStation Plus i Games with Gold

Paweł Winiarski
W lutym Sony i Microsoft idą łeb w łeb. Znamy listę „darmowych” gier, które pojawią się w PlayStation Plus i Games with Gold
19

Przez ostatnie miesiące w kwestii „darmowych” gier przodował Microsoft. Oczywiście odbiór poszczególnych ofert do rzecz indywidualna. Jeśli jednak wtedy można było tak stwierdzić, tym razem można powiedzieć, że propozycje są wyrównane - a przede wszystkim dobre. Po takim wstępie pewnie spodziewac...

Przez ostatnie miesiące w kwestii „darmowych” gier przodował Microsoft. Oczywiście odbiór poszczególnych ofert do rzecz indywidualna. Jeśli jednak wtedy można było tak stwierdzić, tym razem można powiedzieć, że propozycje są wyrównane - a przede wszystkim dobre.

Po takim wstępie pewnie spodziewacie się zalewu świeżutkich gier AAA. No, niestety - takiego podejścia do tytułów w abonamentowych usługach Sony i Microsoftu nie doczekamy się nigdy. Nie po to ładuje się bowiem ogromne pieniądze w promocję nowych gier, by później rozdawać je za darmo. Jak wygląda lista produkcji, które w lutym pojawią się w usłudze PlayStation Plus?

Z całego serca polecam Helldivers, w które pogracie na wszystkich trzech platformach (PS4/PS3/PS Vita). Nastawiajcie się raczej na zabawę w kooperacji, bo ta smakuje najlepiej - ale oczywiście samotnicy też będą mieć masę frajdy, bo to po prostu świetna kosmiczna strzelanka.

Zmierzające na PS4 Non Nom Galaxy trochę odstaje, ale wygląda sympatycznie. Choć czytałem już komentarze, że to tytuł, który nie powinien trafić na listę.

Posiadacze PS3 dostaną dwie gry dla siebie. Między innymi naprawdę dobrą bijatykę z uniwersum japońskiego RPG Persona - Persona 4 Arena Ultimax. Nie musicie być fanami serii, by dobrze się bawić.

Drugim tytułem będzie GRID Autosport. To solidne i rozbudowane wyścigi, przy których miałem okazję spędzić trochę czasu. Nie rzucają może na kolana tak, jak robił to kiedyś pierwszy GRID, ale nieźle się jeździ.

Najgorzej wypada niestety oferta dla posiadaczy PlayStation Vita. Dostaną oni bowiem Lemmings Touch i Nova 111. Ale pamiętajcie, że na Vicie uruchomicie również wspomniane wyżej Helldivers.

Posiadacze Xboksów One dostaną w lutym fajne połączenie karcianki, roguelike i bijatyki trzecioosobowej - Hand of Fate. Grę będziecie mogli pobierać przez cały miesiąc.

Od 16 lutego do 15 marca ściągniecie natomiast skradankę (na szczęście z elementami akcji), o nazwie Styx: Master of Shadows. To naprawdę niezłe przygody goblina, w których fani skradanek znajdą wszystkie najfajniejsze elementy tego gatunku.

Gorzej niestety wygląda oferta dla posiadaczy Xboksów 360 (tytuły będzie również można uruchomić w ramach wstecznej kompatybilności na X1). Zagracie w Sacred Citadel - nastawioną na kooperacje bijatykę oraz Gears of War 2. Uwielbiam serię GoW, dwójka jest moją ulubioną odsłoną, ale to już staroć - i dostali go niedawno wszyscy, którzy zdecydowali się na zakup Gears of War Ultimate Edition.

Znaleźliście coś dla siebie?

ps. Słowo „darmowe” pojawiające się przy artykułach związanych z grami w Games with Gold i PlayStation Plus często wywołuje niepotrzebne emocje. „Darmowość” jest pewnym uproszczeniem – w obu przypadkach gry udostępniane są tylko abonentom opłacającym dostęp do wspomnianych usług. Ale pamiętajcie, że aby grać w tryby sieciowe na obu platformach, opłacanie abonamentów jest wymagane – można więc uznać, że gry dodawane są co miesiąc niejako w bonusie.

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu