Moje przemyślenia

Nareszcie świetnie działające sprawdzanie pisowni w Google Chrome

Grzegorz Ułan
Nareszcie świetnie działające sprawdzanie pisowni w Google Chrome
6

Google na swoim blogu poinformowało właśnie o poprawieniu sprawdzania pisowni w swojej przeglądarce. Na tę chwilę tylko w wydanej właśnie wersji beta. Zupełnie nową funkcją, którą widzicie na zrzucie ekranu jest opcja "Pytaj Google o sugestie". Podejrzewam, że będzie działać to na podobnej zasa...


Google na swoim blogu poinformowało właśnie o poprawieniu sprawdzania pisowni w swojej przeglądarce. Na tę chwilę tylko w wydanej właśnie wersji beta.

Zupełnie nową funkcją, którą widzicie na zrzucie ekranu jest opcja "Pytaj Google o sugestie". Podejrzewam, że będzie działać to na podobnej zasadzie, co poprawianie haseł wpisywanych w wyszukiwarce. Czyli zawsze, kiedy wpisujemy jakieś hasło z nawet drobną literówką, Google dopytuje o prawidłową pisownię wpisywanego hasła.

Oczywiście włączenie tej opcji wiąże się ze zgodą na przesyłanie do serwerów Google wpisywanych w formularzach fraz, choć osobiście uważam to za tylko formalną zgodę na już mające miejsce takie działania:).

Sprawdzałem działanie nowego sprawdzania pisowni w języku polskim, podpowiedzi są trafne, a podkreśla nawet drobne literówki, kiedy wcześniej był z tym znaczny problem. Zwłaszcza w edytorze WordPressa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google chrome