Moje przemyślenia

Szybki internet LTE będzie dostępny w każdym nowym samochodzie GM

Marcin Kamiński
Szybki internet LTE będzie dostępny w każdym nowym samochodzie GM
5

General Motors dzięki nawiązaniu współpracy z operatorem AT&T będzie montować w każdym nowym modelu samochodu moduł LTE, umożliwiający pojazdowi połączenie z szybkim bezprzewodowym internetem. Łączność 4G ma pojawić się w pojazdach marek Chevrolet, Buick, Cadillac oraz GMC już pod koniec 2014 roku....

General Motors dzięki nawiązaniu współpracy z operatorem AT&T będzie montować w każdym nowym modelu samochodu moduł LTE, umożliwiający pojazdowi połączenie z szybkim bezprzewodowym internetem. Łączność 4G ma pojawić się w pojazdach marek Chevrolet, Buick, Cadillac oraz GMC już pod koniec 2014 roku. Jak widać sieć to kolejna, oprócz aplikacji, szybko rozwijajaca się technologia w motoryzacji. Wcześniej dostęp do internetu o wysokiej przepustowości oferowali jedynie producenci aut luksusowych, w tym Audi, Tesla i BMW.

Samochody powoli stają się wielkimi smartfonami na kółkach, co potwierdzają tematy często poruszane przez nas na AntyWeb. Oprócz coraz bardziej popularnych w ostatnim czasie aplikacji na desce rozdzielczej, istotnym tematem w motoryzacji staje się łączność z internetem.

Dostęp do internetu oraz możliwość korzystania z zasobów sieci to tak ważny parametr, że nie zdziwi fakt, jeśli za kilka lat oprócz przyśpieszenia pojazdu od zera do setki równie mocno interesować nas będzie to, jak szybko auto pobierze z sieci kolejne megabajty danych.

Oddanie kierowcom szybkiego internetu rodzi jednak obawy o bezpieczeństwo. Tak samo jak korzystanie z telefonu, klikanie ekranu na desce rozdzielczej w trakcie prowadzenia może stwarzać realne zagrożenie. Producenci bronią się tutaj możliwością obsługi za pomocą komend głosowych. Kolejną zaletą dodania do samochodów modułu do łączności z internetem są realne oszczędności kierowców przy aktualizacji oprogramowania. Dzięki możliwości samodzielnego pobrania i wgrania najnowszej wersji nie będzie już konieczności odwiedzenia serwisu za każdym razem, gdy producent wypuści kolejne poprawki.

W pierwszej fazie z szybkiego internetu w samochodach koncernu General Motors korzystać będą mogli mieszkańcy Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Jak przewiduje jednak brytyjska firma badawcza SBD, w roku 2015 już 100 milionów samochodów na całym świecie ma być podłączonych do sieci. Jeśli koszty korzystania z internetu w samochodzie będą przystępne, niebawem każdy nowy model może posiadać wbudowany moduł LTE - czekam na to z utęsknieniem!

Źródło: Yahoo

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LTEgeneral motors4g