Świat

W jakim wieku są pracownicy największych firm technologicznych świata? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
W jakim wieku są pracownicy największych firm technologicznych świata? [prasówka]
11

Business Insider opublikował interesujące zestawienie, w którym porównano medianę wieku pracowników największych firm technologicznych na świecie. Liderem jest Facebook, a na drugim biegunie znajduje się HP. Wiek pracowników ma znaczenie? Najniższą medianą wieku swoich pracowników może się poc...

Business Insider opublikował interesujące zestawienie, w którym porównano medianę wieku pracowników największych firm technologicznych na świecie. Liderem jest Facebook, a na drugim biegunie znajduje się HP.

Wiek pracowników ma znaczenie?

Najniższą medianą wieku swoich pracowników może się pochwalić Facebook. Jest to 28 lat. Drugie i trzecie miejsce zajmują pod tym względem LinkedIn oraz Salesforce z medianą 29 lat. Tuż za nimi znalazł się Google. Na przeciwległym krańcu znajduje się HP. Tutaj mediana wynosi aż 39 lat. W Oracle i IBM pracownicy mają 38 lat, a w Dellu - 37 lat. Łatwo zauważyć pewną tendencję - "starzy" giganci mają starszych pracowników, którzy prawdopodobnie zajmują swoje posady od lat. W młodych firmach dominuje świeża krew, a niewykluczone, że i rotacja jest zdecydowanie większa.

Opera z wyciszaniem kart

Twórcy Opery implementują w przeglądarce funkcję wyciszania kart. Użytkownik jednym kliknięciem będzie mógł sprawić, że wszystkie dźwięki emitowane przez daną stronę zostaną wyciszone. Mechanizm ten w identycznej formie zadebiutował już wcześniej w Firefoksie 42. Nie jest to jedyna nowość w 35. wersji norweskiego programu. Od teraz, gdy spróbujemy zamknąć przeglądarkę podczas pobierania plików, zobaczymy okienko dialogowe wymagające potwierdzenia.

Smartwatch Xiaomi

Już jutro mamy zobaczyć pierwszy inteligentny zegarek z logo Xiaomi. Nie jest to niestety informacja oficjalna, więc nie znamy żadnych szczegółów dotyczących urządzenia. Chińczycy mogliby jednak nieźle zamieszać na rynku zegarków, gdzie dotąd nie mieli swojego przedstawiciela. Opaska MiBand dzięki niskiej wygenerowała sprzedaż na poziomie 10 mln egzemplarzy, co dało Xiaomi miejsce w światowej czołówce w tej kategorii. Czy smartwatch powtórzy ten sukces?

Google zdalnie może odblokować urządzenia

Jak zauważył Niebezpiecznik, Google dysponuje instrumentami pozwalającymi na zdalne odblokowanie naszego urządzenia. W sytuacjach, gdy organy ścigania tego będą wymagały, kalifornijska firma może usunąć zabezpieczenie wzorem lub kodem PIN, ułatwiając tym samym śledztwo. Warto być tego świadomym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pracaŚwiatFacebookAndroid