18

W Google Play znajdziemy 5 nowych powodów, dla których warto zainstalować Messengera (albo i nie)

Facebook ujawnił swoje ambitne plany związane z Messengerem. Teraz czas na ich realizację. W Google Play właśnie pojawiły się nowe aplikacje, które są swoistymi rozszerzeniami dla komunikatora i wprowadzają zupełnie nowe sposoby komunikacji z jego użyciem. Czy lepsze, czy gorsze – to już musicie ocenić sami. Facebook Messenger ma być platformą, a to sprawia, że […]

Facebook ujawnił swoje ambitne plany związane z Messengerem. Teraz czas na ich realizację. W Google Play właśnie pojawiły się nowe aplikacje, które są swoistymi rozszerzeniami dla komunikatora i wprowadzają zupełnie nowe sposoby komunikacji z jego użyciem. Czy lepsze, czy gorsze – to już musicie ocenić sami.

Facebook Messenger ma być platformą, a to sprawia, że Zuckerberg już nie musi tworzyć własnego smartfona. Każdy takiego facebookofona będzie miał teraz w kieszeni. Pomogą w tym takie aplikacje jak te opisywane poniżej. W Google Play właśnie pojawiło się pięć (właściwie to cztery, bo jeden został jedynie odświeżony) programów, które dopakują Messengera na naszym urządzeniu (linki w nagłowkach).

Selfied

2015-03-29_001946

Emotikony? Meh! Można je zastąpić swoimi zdjęciami typu selfie. Ta aplikacja pozwoli nam skonfigurować szereg emocji różnego rodzaju i do każdej z nich przypisać stosowną fotografię wykonaną przy użyciu przedniego aparatu w smartfonie. Potem pozostanie już tylko osadzanie ich w konwersacji.

Shout!

2015-03-29_001923

Ten programik pozwala na wykonywanie fotografii, a następnie opatrywanie ich specjalnym napisem – wyświetlanym w centralnej części grafiki, wykorzystującym masywny i pogrubiony font oraz pisanym wielkimi literami. Nazwa nie bierze się znikąd, bo efekt ma właśnie odzwierciedlać taki krzyk. Jeżeli zatem chcemy na kogoś nakrzyczeć…

Sound Clips

2015-03-29_001850

Mój faworyt. Sound Clips pozwala na osadzanie w konwersacji różnego rodzaju efektów dźwiękowych. Aplikacja posiada kilka różnych kategorii: od odzwierciedlających emocje, a na odgłosach zwięrząt skończywszy. I tak oto na sprośny żart kolegi możemy zareagować kwiczeniem świni, a obrażonej znajomej wysłać rechotającego bobasa. Nie wiem po co, ale da się.

Strobe

2015-03-29_001824

Ta aplikacja potrafi generować animacje w formacie GIF. Potrzebujemy do tego wyłącznie kilku zdjęć – najlepiej wykonanych w kilkusekundowych odstępach, co da nam wrażenie ruchu. Potem możemy oczywiście wszystko to opatrzyć efektami, których twórcy zaimplementowali tutaj całkiem sporo.

Stickered

2015-03-29_001731

Ten program już znamy. W nowej wersji doczekał się jedynie delikatnego odświeżenia i (podobnie jak pozostałe programy) otrzymał dopisek „for Messenger”. Dzięki niemu możemy wykorzystywać bazę naklejek z Facebooka do ozdabiania naszych zdjęć. Oczywiście potem można je przesyłać znajomym.

Czy którakolwiek z nich jest praktyczna i przydatna? Moim zdaniem, ani trochę. Czy będą popularne? Pierwsze oceny w sklepie sugerują, że będą szalenie popularne. Cóż, jeżeli tak właśnie ma wyglądać to wykorzystanie Messengera jako platformy, to ja chyba na razie podziękuję i postoję. Być może po prostu nie jestem targetem tych aplikacji i muszę jeszcze odczekać na sensowne propozycje z tej kategorii. Oby.