Facebook

[Krótko] Już niedługo wyślesz pieniądze znajomym poprzez Facebook Messengera. Serio?

Grzegorz Ułan
[Krótko] Już niedługo wyślesz pieniądze znajomym poprzez Facebook Messengera. Serio?
18

Przyznam, że już myślałem, iż nic nowego nie zdziwi mnie ze strony Facebooka. Jednak się udało i ogłosił właśnie wdrożenie swojego nowego pomysłu w komunikatorze, a mianowicie przesyłanie pieniędzy pomiędzy znajomymi. Wprawdzie Facebook tłumaczy, że ma wieloletnie doświadczenie (od 2007 roku) w o...

Przyznam, że już myślałem, iż nic nowego nie zdziwi mnie ze strony Facebooka. Jednak się udało i ogłosił właśnie wdrożenie swojego nowego pomysłu w komunikatorze, a mianowicie przesyłanie pieniędzy pomiędzy znajomymi.

Wprawdzie Facebook tłumaczy, że ma wieloletnie doświadczenie (od 2007 roku) w obsłudze transakcji (ponad milion transakcji dziennie) od graczy i reklamodawców oraz, że są superbezpieczne, oddzielone od samego Facebooka itd., ale jakoś to do mnie nie przemawia i niestety nie wzbudza zaufania.

Do wysyłania i przyjmowania płatności wymagane jest posiadanie karty Visa albo MasterCard. Samo to, że początkowo funkcja będzie dostępna tylko dla użytkowników z USA, co przy globalnym serwisie już jest karkołomnym pomysłem, sprawia, że nie wróżę sukcesów.

Z chwilą udostępnienia tej funkcji w naszym kraju, podejrzewam, że również nie spotka się z jakimś ciepłym przyjęciem, zwłaszcza, że mamy już u nas dalece rozwinięte płatności P2P za pośrednictwem iKO czy ostatnio Blika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu