Seriale

Netflix spróbuje dać nam w serialu "słowiańskość". Obsada W głębi Lasu na motywach powieści Cobena

Weronika Makuch
Netflix spróbuje dać nam w serialu "słowiańskość". Obsada W głębi Lasu na motywach powieści Cobena
3

Netflix ujawnił obsadę najnowszego serialu, osadzonego w naszych - polskich - realiach. Nareszcie!

Drugi polski serial będzie nosić tytuł W głębi lasu - czyli tak samo jak książka Harlana Cobena, na podstawie której powstał scenariusz. Premierę serialu zaplanowano na 2020 rok. Coben już od jakiegoś czasu współpracuje z platformą. Brytyjczycy tworzą The Stranger, natomiast Hiszpanie odpowiadają za El Inocente. Skupmy się jednak na tym, co nasze. Netflix ujawnił obsadę aktorską nadchodzącego hitu. W serialu zobaczymy m.in. Grzegorza Damięckiego (Belfer, Czas honoru), Agnieszkę Grochowską (Pręgi, Wałęsa. Człowiek z nadziei), Wiktorię Filus oraz Huberta Młkowskiego.

Obsada W głębi lasu od Netfliksa

Oficjalny opis fabuły podany przez Netflix brzmi następująco:

W głębi lasu to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach. Wśród ekipy tworzącej serial znaleźli się Leszek Dawid oraz Bartosz Konopka – obydwaj staną za kamerami. Scenariusz tworzą Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski, a za produkcję odpowiada ATM Grupa. Oprócz Cobena producentem wykonawczym jest Andrzej Muszyński, a producentką kreatywną jest Anna Nagler.

Twórcy Wiedźmina zdradzają sekrety ze zwiastuna serialu Netfliksa [nowe zdjęcia!]

To polski serial, któremu rzeczywiście może zabraknąć trochę "słowiańskości". Wierzę jednak, że twórczość Cobena zostanie ograna naprawdę zgrabnie. Twórcy zdążyli się już mocno nakręcić na produkcję, obyśmy zobaczyli tego rezultaty. ATM Grupa zaprosiła do współpracy najlepszych producentów, scenarzystów i reżyserów, którzy stworzyli wierną adaptację książki, a jednocześnie nadali jej lokalnego kolorytu i wprowadzili bohatera, który idealnie dopełnia wciągającą opowieść o utraconej niewinności i oczyszczeniu, jakie niesie ze sobą prawda” – Michael Azzolino, dyrektor ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych w Netflix.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu