Android

TikTok teraz dostępny bezpośrednio na telewizory z Androidem

Kamil Świtalski
TikTok teraz dostępny bezpośrednio na telewizory z Androidem
3

Teraz TikToka można oglądać już bezpośrednio na telewizorze - zadebiutowała aplikacja TikTok dla Android TV!

TikTok jest aplikacją budzącą skrajne emocje wśród użytkowników. Jedni - uwielbiają, inni - nie cierpią, a jeszcze inni - kompletnie nie rozumieją fenomenu. Sam należę do ostatniej z grup, bo mimo że regularnie trafiam na jakieś "puszczone dalej" w innych social mediach treści z TikToka, ni mnie one śmieszą, ni ciekawią. Ale jak pisał Konrad w swoim materiale Spędziłem kilkanaście dni na TikToku – to najdziwniejsza podróż, jaką ostatnio odbyłem, serwis kipi od treści i w dużej mierze wszystko zależy od tego, jak dobrze będziemy w nim szukać tego, co nas interesuje. A kiedy znajdziemy - jak bardzo będą z nami współgrać tamtejsze algorytmy.

TikTok kojarzony jest przede wszystkim z urządzeniami mobilnymi: smartfonami i tabletami. Ale prawda jest taka, że serwis radzi sobie już na tyle dobrze, że wierni miłośnicy stale oglądają tamtejsze treści także na komputerach. Teraz będą mogli pójść o krok dalej i oglądać je także na telewizorach. Jak informuje serwis Android Police, w sklepie Google Play udostępniono aplikację TikTok dla Android TV.

Niestety, mimo szczerych chęci - nie udało mi się jej przetestować, bo jest ona niezgodna z moim modelem, ale jak wspominał Scott Scrivens — u niego na przystawce Chromecast z Google TV działa bez zająknięcia. Jak TikTok wygląda na telewizorze przedstawiają powyższe zrzuty ekranu, jak widać - szaleństw nie ma, jest mniej więcej tak... jak można byłoby się tego spodziewać. Zestaw podstawowych opcji i możliwość łatwego dostępu do tamtejszych treści na dużym ekranie - ale właściwie... więcej nie potrzeba. Tym bardziej że nie zabrakło łatwego logowania z kodem, i zestawu usprawnień, które uczynią konfigurację i korzystanie z platformy na telewizorze łatwiejszym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu