Microsoft

VR Kit, czyli odpowiedź Microsoftu na Google Cardboarda [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
VR Kit, czyli odpowiedź Microsoftu na Google Cardboarda [prasówka]
17

Microsoft przygotowuje się do prezentacji własnego rozwiązania VR dla mas. VR Kit z Redmond miałby być odpowiedzią na Cardboarda, a więc można się spodziewać, że zostanie udostępniony w postaci specyfikacji i schematu do wydrukowania, a następnie samodzielnego złożenia. A wyglądać ma tak... Microso...

Microsoft przygotowuje się do prezentacji własnego rozwiązania VR dla mas. VR Kit z Redmond miałby być odpowiedzią na Cardboarda, a więc można się spodziewać, że zostanie udostępniony w postaci specyfikacji i schematu do wydrukowania, a następnie samodzielnego złożenia. A wyglądać ma tak...

Microsoft VR Kit

Jeżeli zawsze marzyliście o tym, aby przekształcić Waszą Lumię w urządzenie do wirtualnej rzeczywistości, będziecie w końcu mieli ku temu okazję. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce MS zaoferuje swoim użytkownikom gogle podobne do Cardboarda. Zdjęcie tekturowego gadżetu pojawiło się na jednym z materiałów promujących hackathon w Rosji zaplanowany na 17 października. Jego uczestnicy mieliby właśnie otrzymać takie VR kity.

Wodoodporne iPhone'y?

Choć nowe smartfony Apple nie posiadają żadnych certyfikatów IP, przeprowadzone testy wykazały, że woda nie jest im straszna. Urządzenia zanurzono w wodzie na ponad godzinę. Po wyjęciu - dalej działały. Oczywiście nie gwarantuje to, że kupiony przez was iPhone 6S również przeżyje takie tortury. Traktowałbym to raczej jako ciekawostkę i raczej nie powtarzał w domu - w końcu z jakiś powodów smartfony tego certyfikatu poświadczającego wodoodporność nie mają.

Nowy trailer Halo 5

MS udostępnił nowy trailer (a właściwie spot reklamowy przeznaczony do telewizji) Halo 5. Wideo zatytułowane "A Hero Falls" przedstawia "śmierć" najważniejszej postaci serii - Master Chiefa. Więcej nie zdradzę - obejrzyjcie sami, zdecydowanie warto.

Raspberry Pi - specjalny zestaw pod Windowsa IoT

Jeżeli chcecie uruchomić Windowsa IoT na RaspberryPi, Microsoft przygotował specjalny zestaw Windows IoT Core Starter Kit, którego zawartość możecie zobaczyć powyżej. Całość wyceniono na 115 dolarów. Jeżeli jednak posiadamy już RaspberryPi 2, możemy dokupić same akcesoria za 40 dol. Nie są to niskie ceny, ale kupując osobno taki zestaw prawdopodobnie zapłacilibyśmy więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu