Microsoft

Mamy telefony, ale gdzie są tablety z Windows 10 Mobile?

Jakub Szczęsny
Mamy telefony, ale gdzie są tablety z Windows 10 Mobile?
69

Dużo mówi się o nowych smartfonach Microsoftu - nic dziwnego. Do premiery zostało bardzo niewiele czasu, w Sieci obecne są już materiały promocyjne topowych modeli z Windows 10 Mobile, a i sam Windows 10 wywołuje naprawdę duże emocje. Temat smartfonów jest wyeksploatowany do cna, ale... hola, hola....

Dużo mówi się o nowych smartfonach Microsoftu - nic dziwnego. Do premiery zostało bardzo niewiele czasu, w Sieci obecne są już materiały promocyjne topowych modeli z Windows 10 Mobile, a i sam Windows 10 wywołuje naprawdę duże emocje. Temat smartfonów jest wyeksploatowany do cna, ale... hola, hola. Mówiono również o mniejszych tabletach z tym systemem - gdzie one się podziały?

Coś mi się wydaje, że nikt się specjalnie nie garnie do zabrania się za tablety z mobilnym Windows 10. Nie widać, aby jakikolwiek producent przynajmniej planował wydanie takiego urządzenia, a i Microsoft również nie wydaje się robić cokolwiek w kwestii hipotetycznego "konkurenta dla iPada Mini". Zresztą, należy sobie zadać pytanie, czy w ogóle takie urządzenia mają szanse przyjąć się na rynku.

Idąc tropem Windows RT, któremu bliżej jest do porażki telefonów Microsoft Kin, niż Windows 8(.1), nie jestem pewien, czy raz - ktokolwiek zabierze się za produkcję urządzeń, które zwyczajnie się nie sprzedadzą, a i warto odnieść się do faktu, iż Microsoft wycofał się z produkcji Surface'a Mini i nowych doniesień w tym temacie nie ma.

Microsoft w swoich rekomendacjach dotyka jednak problemu tych urządzeń - poleca, aby tablety do 8 cali ekranu były przede wszystkim sprzętem low-endowym. To akurat nie jest dziwne - trudno się spodziewać, aby drogie i wydajne tablety znalazły nabywców. Jednak w wypadku sprzętu taniego - to może się udać. A Windows ma tę przewagę nad Androidem, że na sprzęcie mniej wydajnym potrafi zaoferować w dalszym ciągu niezły komfort korzystania z urządzenia. Sam do niedawna byłem posiadaczem Samsunga Galaxy Tab Pro 8.1 i... mimo zastosowanych w urządzeniu, bardzo wydajnych podzespołów ten tablet po pewnym czasie lubił mocno "przyciąć".

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu