Motoryzacja

Nowe Volvo S60 pozbawione kilku silników: zobacz jakich motorów nie znajdziemy w ofercie

Marek Adamowicz
Nowe Volvo S60 pozbawione kilku silników: zobacz jakich motorów nie znajdziemy w ofercie
10

Chociaż do premiery Volvo S60 zostało jeszcze trochę czasu, to wiemy już coraz więcej o szwedzkiej limuzynie. Chociażby to, że pod maską zabraknie diesli.

Niedawna premiera nowego Volvo V60 stałą się niewątpliwie największym premierowym wydarzeniem bieżącego roku w wykonaniu szwedzkiej marki. Oczywiście nie można też zapominać o dwóch głównych nagrodach zdobytych przez inne modele – mowa tutaj o tytule Car of the Year dla Volvo XC40 oraz nagrodzie World Car of the Year dla większego Volvo XC60. Największą premierą stał się jednak model V60. Czy nowe S60 również podbije serca klientów?

Volvo S60

Chociaż ekologiczna odmiana samochodów coraz mocniej  zdobywa światowe rynki motoryzacyjne, to tradycyjne rozwiązania napędowe nadal mocno się trzymają. Okazuje się jednak, że Volvo nie planuje wprowadzać do oferty nowego S60 jednostek wysokoprężnych. O zaprzestaniu prac nad kolejnymi generacjami „ropniaków” wiadomo już było od dłuższego czasu, lecz mało kto spodziewał się, że nowe Volvo S60 zostanie pozbawione silników diesla. W ofercie znajdą się wyłącznie tradycyjne jednostki benzynowe oraz dwie odmiany hybrydowe.

Szwedzka marka chce w ten sposób przekonać swoich klientów do nowocześniejszych technologii. Z informacji obecnie krążących po Internecie wiadomo, że V60 oferowane ma być z dwoma dieslami – D3 150 KM oraz D4 190 KM. Jednak nie wiadomo jak długo te silniki utrzymane zostaną w cennikach i katalogach. Volvo chce, żeby w latach 2020-2025 połowa sprzedawanych samochodów będzie elektryczna lub hybrydowa. Nieoferowanie jednostek wysokoprężnych w ofercie S60 ma być pierwszym krokiem w osiągnięciu tego celu.

Co ciekawe nowe Volvo S60 nie będzie też produkowane w Europie. Wszystkie egzemplarze, które opuszczą europejskie salony sprzedaży marki, zjadą z taśm produkcyjnych zakładów produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych. Nowe Volvo S60 zostanie zaprezentowane jesienią bieżącego roku, a pierwsze sztuki powinny trafić do klientów pod koniec czwartego kwartału. Czy brak diesli w ofercie nowego Volvo S60 okaże się dobrą decyzją?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu