Telekomy

VoLTE dostępne już w Play, niestety jeszcze nie dla wszystkich

Grzegorz Ułan
VoLTE dostępne już w Play, niestety jeszcze nie dla wszystkich
41

Play zapowiedział wprowadzenie VoLTE na swojej konferencji prasowej na początku lutego, wtedy padła obietnica, że nastąpi to jeszcze w tym półroczu. Słowa dotrzymali, przynajmniej jeśli chodzi o użytkowników telefonów iPhone.

Play dołączył tym samym do T-Mobile i Orange, którzy włączyli już zarówno VoLTE jak i WiFi Calling. Play, jak wiemy do tej pory oferował tylko WiFi Calling. Teraz przyszedł czas na VoLTE.

Od dziś użytkownikom telefonów iPhone zacznie pokazywać się komunikat o konieczności aktualizacji oprogramowania operatora, po jej akceptacji wystarczy zrestartować telefon i w ustawieniach sprawdzić aktualne oprogramowanie.

W tym celu udajemy się do ustawień telefonu i wybieramy następującą ścieżkę - Ustawienia - Ogólne - To urządzenie, tu w pozycji menu znajdujemy operatora i obok powinna pojawić się wersja oprogramowania o numerze 32.1. Jeśli już ją macie możecie zacząć korzystać z VoLTE (Voice over LTE). Co to oznacza? Przede wszystkim zdecydowanie lepszą jakość połączeń, szybsze zestawienie połączeń oraz niższe zużycie baterii telefonu (nie będzie już przełączania z LTE na 3G podczas nawiązywania każdej rozmowy).

Co do telefonów z Andrroidem, Play poinformował, że trwają obecnie rozmowy z LG i Samsungiem, by wspólnie wdrożyć obsługę tej technologi w telefonach tych marek. Najbardziej zaawansowane są rozmowy z LG. Więc po udanych testach, sukcesywnie VoLTE będzie włączane użytkownikom tych telefonów. Nie chcieli podać konkretnych dat, ale jak najbardziej możliwe to będzie jeszcze w tym roku.

Źródło: Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu